Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’dan eğitici ceza

Bordo mavili kulüp, Erdinç’e 50, Gökdeniz’e 10 bin YTL ceza kesti. Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Cezalar fazla değil. Bunlar eğitici ceza. Amacımız oyuncularımızın artık sadece futbolu düşünmesi" dedi.

Ömür AVCI / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, yönetim kurulunun futbolcularından Erdinç’e 50 bin, Gökdeniz’e ise 10 bin YTl para cezası verdiğini söyledi. "Cezalar fazla değil. Bunlar eğitici ceza" yorumu yapan Kafkas şu açıklamayı yaptı:

"Erdinç Yavuz, disiplin talimatımızın 1’e 10 ve 4’e 22’nci maddeleri gereğince 50 bin YTL para cezası aldı. Erdinç, gerek basına verdiği izinsiz açıklamalar, gerekse de Kayserispor maçı sonrasında tribünleri ve camiayı tahrik edici hareketleri nedeniyle bu cezaya çarptırıldı. Gökdeniz de basına verdiği iddia edilen açıklamaları nedeniyle para cezası aldı."

Gökdeniz yatağa düştü

Zeyyat Kafkas,
futbolcusundan teknik direktörüne, yöneticisinden çalışanına kadar kimsenin Trabzonspor’un üstünde olamayacağına değinerek, "Kulübün ilkeleri, örf ve adetleri her şeyden önemlidir. Cezaların çok ağır olduğunu düşünmüyorum. Fatih Tekke’ye ceza toplantıda gündeme gelmedi. Fatih ve Gökdeniz’e daha önce söylemiştik. Söz konusu olaylar hakkında konuşmamaları gerekiyordu. Gazetelerde çıkan haberler ve açıklamalar üzerine böyle bir cezaya karar verdik. Amacımız oyuncularımızın artık sadece futbolu düşünmesi. İki futbolcumuzun da artık futbollarıyla, kulübümüzün futbolla gündeme gelmesini istiyoruz" diye konuştu.

Öte yandan gribal enfeksiyona yakalanan Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Gökdeniz Karadeniz evinde tedavi altına alındı. Sakatlığı bulunan Hasan Üçüncü’nün ise yarınki Denizlispor maçında oynamayacağı açıklandı

İlişkili Haberler