« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’dan dev adım

Bordo mavililer, İstanbul Kartal’da açmayı düşündükleri benzin istasyonu için girişimlerini sonuçlandırdı. Projede ilk etapta 10 milyon dolar bekleniyor.

Ömür AVCI / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Başkanı Nuri Albayrak’ın, kulübün gelir kaynaklarının artırılması yönündeki çalışmaları ilk meyvelerini vermeye başladı. Bordo mavililer, İstanbul Kartal’da açmayı düşündükleri benzin istasyonu için girişimlerini sonuçlandırdı. Trabzonspor bu proje sonunda ilk etapta 10 milyon dolar, ardından da her yıl en az 1-2 milyon dolar gelir bekliyor. Eski başkanlardan Özkan Sümer’in başlattığı, Atay Aktuğ yönetiminin de üzerinde çok durduğu benzin istasyonu projesi için Başkan Nuri Albayrak’ın girişimleri ile son noktaya gelindi. Mevcut yönetimin yetki verdiği Albayrak, istasyonla ilgili görüşmeleri sonuçlandırdı.

Tesis için arsa aranıyor

Bugüne kadar belediyelerle sorun yaşandığı için sonuçlandırılamayan projede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi’nden gerekli imzalar tamamlandı ve benzin istasyonu projesinin önünde engel kalmadı. Trabzonspor Kartal Tesisleri yanındaki arsada inşa edilecek benzin istasyonu, yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkartılacak. Yönetimin bu ihaleden en az 10 milyon dolar gelir beklediği vurgulanırken, yapılacak sözleşmeye göre her yıl kardan da belli bir pay alınacak. Bu miktarın da yıllık 1 milyon doların üzerinde gerçekleşmesinin beklendiği ifade edildi. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yaptığı görüşmede yeni bir tesis için arsa arayışlarına başladığını bildirerek bu konuda da yardım istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz