Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’da zor dönem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

M.Ali Yılmaz başkanlığında oluşan yeni yönetimi zor günler bekliyor. Taraftarların şampiyonluk beklentisine cevap vermek isteyen yönetim, iç ve dış transferler için de kaynak arayışı içerisinde...

<ı>Başaracağız

Yönetim, iç transferde sözleşmesi biten 21 futbolcuyu tutmak, dış transferde yeni yıldız almak ve kurumlaşma için bir çok projeyi hayata geçirmek için çaba harcayacak. Gündemlerindeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, ‘‘Ateşten gömlek giydik, ama başaracağız’’ dedi.

<ı>15 yıllık özlem

Tam 15 sezondur özlem çeken bordo mavili taraftarlar, şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyor. Trabzonspor'un şampiyon olabilmesi için Futbol Federasyonu ve MHK ile ilişkilerini düzeltmesi ve hakem hatalarının da asgariye indirilmesi isteniyor.

<ı>Yıldızlar zorlayacak

Sezon sonunda Ogün, Abdullah, Ünal, Orhan, Osman, Metin Aktaş, Fatih, M.İpek, Okan, Çetin, Erdal, Dilaver, Selahattin gibi yıldızların sözleşmeleri sona eriyor. Yönetimin istediği oyuncuları tutmak için en az 5 milyon doları gözden çıkarması gerekecek. Kaliteli futbolcu transferi için de en az 20 milyon dolar gerekiyor.

<ı>Ve projeler...

Trabzonspor'un 22 milyon dolara 49 yıllığına kiraladığı Avni Aker Stadı'nın UEFA standartlarına getirilebilmesi için 5.5 milyon dolar harcanacağı belirtiliyor. Bunun yanında stada kulübe gelir getirecek projelerin hayata geçirilmesi de parasal açıdan Yılmaz yönetimini zorlayacağa benziyor.

Yılmaz: İşimiz kolay değil

Trabzonspor Kulübü Başkanı M.Ali Yılmaz, iki yıllığına yeniden görev alırken, işlerinin kolay olmayacağını bildiklerini söyledi. Yılmaz, ‘‘'Önemli olan şampiyonluk. Bunu başarabilirsek, inanıyorum ki, diğer çalışmalarla ilgili olarak herkese büyük bir şevk gelir. Tabiki transferde işimiz kolay değil. Fakat geçen sezonlarda nasıl çözdüysek, bu sezon da aynı başarıyı gösteririz’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz