TRABZON HABERLERİ

Trabzon’da “Üniversiteye Yolculuk” Projesinin Protokolü İmzalandı

IHA
28.10.2015 - 13:54Son Güncelleme :

TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ORTAKLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN PROJENİN İMZA PROTOKOLÜNE KTÜ REKTÖRÜ SÜLEYMAN BAYKAL İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HIZIR AKTAŞ KATILDI

IHA

Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere rehberlik, danışmanlık ve ölçme değerlendirme hizmeti vermeyi hedefleyen “Üniversiteye Yolculuk” adlı projenin protokolü Trabzon Valisi A. Celil Öz’ün başkanlığında imzalandı.
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan projenin imza protokolüne KTÜ Rektörü Süleyman Baykal ile Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da katıldı.
Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından birisinin eğitim alanındaki gelinen mesafe olduğunu belirten Vali Abdil Celil Öz, “Trabzon ilimiz eğitim alanındaki kimliğini her geçen gün geliştiriyor. Bu anlamda hem Karadeniz Teknik Üniversitemiz hem de yeni gelişen Avrasya Üniversitemiz ile beraber eğitimi bir bütün olarak düşünüyoruz. ‘Üniversiteye Yolculuk’ adıyla yürüttüğümüz bu projede liselerimizin özellikle son sınıf öğrencileri ve daha sonrasında ara sınıflarla beraber üniversiteye hazırlık konusunda hem öğrencilerimizin psikolojik rehberlik, danışmanlık anlamında hazırlanması hem motivasyonunun sağlanması aynı zamanda il genelinde yapılacak deneme sınavlarıyla ölçme değerlendirme metoduyla bu başarıda gelinen noktayı beraberce değerlendirip alınacak tedbirleri çözümleri ortaya koyma konusunda güzel bir proje hazırlandı. Bu projenin ilerleyen süreçlerinde yeni bileşenlerde ortaya çıkabilir. Ancak bu güzel çalışmaya hem Karadeniz Teknik üniversitemizin Eğitim Fakültesinin bütün akademik kadrosu, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katkıda bulunacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüz de liselerde ki yöneticileri ve öğrencileriyle bu projede aktif olarak yer alacak” dedi.
Trabzon’un YGS ve LYS’deki başarısını yükseltmek istediklerini kaydeden Vali Öz, “Trabzon’un Türkiye genelindeki sıralamasını ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı net olarak son yıllarda açıklamasa da 30. sıralarda gözüküyoruz. Biz bunu önce 20’li sıralara daha sonra 10’lu sıralara indirip kademeli olarak başarımızı yükseltmeyi hedefliyoruz. Benzer başarıyı TEOG’da da gösterme gayretindeyiz. Geçen yılki değerlendirmemizde yaklaşık 10 basamak yükselme sağlamış bulunuyoruz. Tabii burada amacımız bir yarış gibi değil kaliteli bir eğitim ile alınan puanı ve başarıyı onun bir sonucu olarak görüyoruz. Bütün eğitim kurumlarımızla bir ekip ruhuyla çalışmanın başarıyı getirdiğini düşünüyoruz. Bu anlamda ilimizin en büyük potansiyeli olan Karadeniz Teknik Üniversitemiz ve onların Eğitim Fakültesi, ve diğer akademik kadrosu ile de bunu geliştirmek, çeşitlendirmek ve verimli bir hale getirmek istiyoruz. Bu projenin hazırlığında ve uygulama sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize ve ailelerine başarılı bir yıl diliyorum” şeklinde konuştu.
Üniversitenin topluma hizmet kapsamında görev yaptığını kaydeden KTÜ Rektörü Süleyman Baykal, “Üniversiteye Yolculuk projemiz de topluma hizmet kapsamındaki görevlerimizden bir tanesi. Karadeniz Teknik Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz üniversite yolcuğuna çıkmış öğrencilerimize nasıl katkı sağlayabiliriz noktasında bir program dahilinde bir protokol oluşturuldu. Tabii bu proje bir başlangıç, Sayın Valimizin de ifade ettiği gibi ilerleyen süreçte farklı boyutlarda gelişebilir. Üniversite yolculuğuna çıkmış bu bölgemizin çocuklarına daha fazla katkı sağlayabiliriz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon’da “Üniversiteye Yolculuk” Projesinin Protokolü İmzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon’da “Üniversiteye Yolculuk” Projesinin Protokolü İmzalandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı