Gündem Haberleri

  Trabzon’da senaryo çok, ama delil yok

  Tekin ATAY (DHA)
  03.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Trabzonsporlu milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’e gözdağı vermeye yönelik kurşunlama olayına ilişkin soruşturma, tek bir tanığın bile ortaya çıkmaması nedeniyle kördüğüme dönüştü. Kentte pek çok dedikodu ve senaryo üretiliyor, müthiş iddialar ortaya atılıyor, ancak olayı aydınlatacak bir tanık ya da delil bulunamıyor.

  TRABZON’da milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’e yapılan saldırılar 29 Ocak’ı 30 Ocak’a bağlayan gece meydana geldi. İlk olarak saat 01.00 sıralarında İskenderpaşa Mahallesi’ndeki Liman Restoran kurşunlandı. Restoran sahipleri, saldırıyı daha önceden kendileriyle husumeti bulunan 24 yaşındaki Hakan Süleyman’ın gerçekleştirmiş olabileceğini söyledi. Bu olaydan birkaç dakika sonra Gökdeniz Karadeniz’in eşi Serra Karadeniz’e ait giyim mağazası, saat 01.20 sıralarında ise Fatih Tekke ve eşi Müge Tekke’nin park halinde bulunan otomobilleri, ardından Serra Karadeniz’in yine park halinde bulunan otomobili kurşunlandı.

  AYNI SİLAHTAN SIKILDI

  Aynı gece saat 02.10 sıralarında ise Arsin İlçesi’ne bağlı Yeşilyalı Beldesi’ndeki Black Sea Oteli’nin önünde, resepsiyon görevlisi Müjdat Üçüncü kurşunlanarak öldürüldü. Polis, Liman Restoran’a, Gökdeniz Karadeniz’in eşi Serra Karadeniz’in işyerine ve otomobiline, Fatih Tekke’nin ve eşinin otomobillerine yönelik saldırıda tek bir tabancanın kullanıldığını saptarken, Arsin’deki cinayetin bu olaylarla bağlantılı olup olmadığı henüz netleştirilemedi. Ancak otelin de kurşunlanan Liman Restoran’ın sahiplerine ait olması ve şüpheli Hakan Süleyman’ın daha önce de bu oteli kurşunlaması, Hakan Süleyman’ın adını ön plana çıkardı. Soruşturmayı yürüten Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadı.

  ŞEHİR SENARYOLARI

  Kentte üretilen senaryolar birbirini kovalıyor. Hakan Süleyman’ın Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’den haraç istediği, bunu alamayınca da iki futbolcuya gözdağı vermek için kurşunlama olayını yaptığı dilden dile dolaşıyor. Savcılık bu iddialar üzerinde titizlikle duruyor ve soruşturma, sabıkalı Hakan Süleyman ile daha önceki suçlarında kendisiyle birlikte hareket eden tüm arkadaşlarıyla ilgili olarak genişletiliyor. Olayın baş şüphelisi Hakan Süleyman olmasına rağmen, hiçbir görgü tanığı ve kesin delil bulunamıyor. Üst düzey bir yetkili, "Bu kişilerin suçlu olduklarına dair hiçbir kanıt yok. Şikayetçi olan da yok" dedi.

  TAKIMDAN DESTEK

  Trabzonsporlu futbolcular, dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki basın toplantısıyla, arkadaşları Fatih ve Gökdeniz’e destek verdiler. İkinci kaptan Hüseyin Çimşir, "Trabzon kentinden yetişerek ay-yıldızlı forma altında ülkemizi temsil etme onurunu yaşayan iki değerli arkadaşımıza yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz" dedi.

  Kulüp, 2 futbolcu için koruma istedi

  Vali Hüseyin Yavuzdemir, Trabzonspor Kulübü’nün Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz için kapsamlı koruma istediğini ve konuyu değerlendirdiklerini söyledi. Yavuzdemir, yaptığı yazılı açıklamada Fatih Tekke’nin yaklaşık 1 ay önce haraç çetesi tarafından ayaklarının dibine kurşun sıkılarak tehdit edildiği ve kendisine haber verilmesine rağmen konuyu örtbas ettiği yönünde bir gazetede yer alan iddiaları yalanladı.

  OLAYLARIN KRONOLOJİSİ

  İddialara göre olaylar, Gökdeniz Karadeniz’in adının geçen sezon bahis skandalına karışması öncesi başladı. Hakan Süleyman’ın çetesi, Trabzonspor’un en çok kazanan futbolculardan biri olan Gökdeniz’den 500 bin euro haraç istedi.

  Baskılara dayanamayarak istenen parayı veren Gökdeniz, devreye hatırlı adamlar koyarak Hakan Süleyman’ın İstanbul’daki akrabalarına ulaştı. Bunun üzerine sözü geçen biri parayı Hakan Süleyman’dan alıp Gökdeniz’e iade etti.

  Hakan Süleyman parayı geri verdi, ancak sinirlenerek bu kez hem Gökdeniz’den, hem de yine en çok para kazanan futbolculardan biri olan Fatih Tekke’den haraç istedi. Ancak Gökdeniz de Fatih de istenen parayı vermedi.

  İstediği haracı alamayan Hakan Süleyman, yaklaşık 1 ay önce konuşmak için Fatih Tekke’yi Maçka İlçesi’nde ıssız bir yere götürdü. Tekke’ye, "İstediğimiz parayı vermezsen ayaklarına sıkar futbol yaşantını bitiririz" tehdidinde bulundu.

  Milli futbolcu, "Para vermem. İsterseniz, abdest alayım, kafama sıkın. Bu iş burada bitsin" diyerek çeteye rest çekti.

  Bu olay bardağı taşıran damla oldu ve 29 Ocak’ı 30 Ocak’a bağlayan gece ülkenin gündemine de oturan silahlı saldırılar yapıldı.

  Yapılan balistik incelemede saldırılarda tek bir tabancanın kullanıldığı belirlendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı