TRABZON HABERLERİ

Trabzon’da renk cümbüşü yaşanıyor

DHA
26.03.2016 - 13:49Son Güncelleme :

Trabzon’da renk cümbüşü yaşanıyor

DHA

TRABZON, (DHA) - Trabzon Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent merkezindeki park ve bahçeler ile orta refüjleri çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmalarına hız verdi. Kentte bazı yerlere geçen yıl dikimi yapılan yaklaşık 70 bin lale soğanının açmasıyla park ve bahçeler ile kavşaklarda adeta renk cümbüşü yaşanmaya başladı.

500 BİN MEVSİMLİK ÇİÇEK DİKİLDİ

Bu arada, orta refüjlerde, park ve bahçelerde çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda ekimi yapılan yaklaşık 500 bin mevsimlik çiçek ile Trabzon il merkezinde son derece güzel görüntüler ortaya çıktı.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da, il genelinde yeşil alan oluşturulmasına önem verdiklerini belirterek, “Kenti güzel bir görünümü kavuşturmak amacıyla orta refüjlere, park ve bahçelere mevsimlik çiçekler dikiyoruz. Çevresiyle, park ve bahçeleriyle kentimizi güzel bir görünüme kavuşturma için gayret gösteriyoruz. Bir yandan da il genelinde ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalar sonbahar mevsiminde başlıyor ve sezon sonuna kadar devam ediyor. Çalışmalarımız gelecek dönemlerde çok daha yaygınlaşacak ve tüm ilçelerimizi kapsayarak devam edecek” dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon’da renk cümbüşü yaşanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon’da renk cümbüşü yaşanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı