Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’da kadro paniği

Adnan SUNGUR / TRABZON
SON GÜNCELLEME

Bordo mavili takımda cezalı Ogün ve Rada ile ameliyat olan Tolunay'ın Altay maçında oynayamayacak olmalarının yanında Metin Aktaş ve Osman'ın durumları teknik kadroyu sıkıntıya soktu.

ŞOTA UNUTULMADI

Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Şota'yı bonservis bedeli çok düşük olduğu için Ajax'a kaptırdıklarını söyledi. Yılmaz,''Bonservisi normal bir rakam olsaydı böyle kaliteli bir futbolcuyu bizden kimse alamazdı.'' dedi.

O OGÜN ve Rada'nın cezalı, Tolunay'ın da ameliyatlı olması nedeniyle savunmada sıkıntı yaşayan Trabzonspor'da şimdi de Metin Aktaş ve Osman sorunu başgösterdi. Psikolojik olarak maça hazır olup olmadığı henüz belli olmayan Nihat'ın çizeceği performans merakla beklenirken, Ordu Milli takımında yer alan ve yaklaşık 10 gündür idmanlara çıkamayan Osman'ın da savunmaya adapte olamama endişesi yaşanıyor. Özkan Sümer, savunmada Erdal, Çetin, Hüseyin gibi futbolcuları deneyerek alternatif yaratmaya çalışıyor.

YILMAZ'DAN SUÇLAMA

Öte yandan Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, aklının hala Şota'nın gidişinde olduğunu söyledi. ‘‘Önceki yönetim öyle bir sözleşme yapmış ki şaşmamak elde değil. Şota gibi kaliteli bir futbolcuya 750 bin mark bonservis bedeli biçilmiş. Yani 75 milyar lira civarı. Böyle kaliteli bir futbolcuya bu kadar ucuz bir bonservis bedeli çıkarılır mı? Eğer Şota'nın bonservis bedeli normal olsaydı bizden onu kimse alamazdı.’’ dedi.

Öte yandan bordo mavili kulübün, sezon öncesi Almanya kampını organize eden King Star firmasını mahkemeye vereceği açıklandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz