« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’da Jun’a piyango vurdu

Çek futbolcu hafta içinde milli takımıyla Finlandiya’ya attığı golle Halilhodzic’in de gözüne girdi. Trabzonspor Teknik Direktörü, Jun’dan hazır olmasını istedi.

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen oynadığı maçlarda gol atamadığı için yedek kulübesine çekilen Tomas Jun’dan hazır olmasını istedi. Çek Cumhuriyeti’nin Dünya Kupası elemesinde Finlandiya karşısında aldığı 3-0’lık galibiyette attığı golle pay sahibi olan Jun, Halilhodziç’in de gözüne girdi. Çek Milli Takımının kampından dönen Jun’la bir görüşme yapan Halilhodziç, oyuncusuna, ‘Kendini iyi hazırla. Sana çok ihtiyacımız olacak. Sana güveniyorum ve futbol stilini beğeniyorum. Yeni bir sayfa açacağız‘ dedi. Jun da görüşmede Halilhodziç’e, ‘Üzerimde bir baskı oluştu. Bu nedenle gol atmakta zorlandım. Güveninizi boşa çıkarmayacağım‘ karşılığını verdi. Kaptan Fatih’in sakatlığı nedeniyle Jun’un Samsunspor’a karşı Mehmet Yılmaz’la birlikte forvette yer alabileceği öğrenildi. Hafif sakatlıkları bulunan Erdinç, Kürşat, Emrah, Volkan, grip olan İbrahim Ege, Celalettin ve Feridun’un antrenman eksiklerinin bulunduğu bildirildi. Halilhodziç’in de sakat ve cezalı futbolcuların fazla oluşu nedeniyle sıkıntılı olduğu belirtildi.

Gökdeniz Karadeniz Tahkim’e başvurdu

PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu tarafından geçen sezonki Akçaabat Sebatspor-Kayserispor maçında yaşanan yasa dışı bahis skandalına adı karıştığı için 10 ay ceza alan Gökdeniz Karadeniz, tahkim kuruluna başvurdu. Gökdeniz, dün İstanbul’daki avukatları aracılığıyla, suçun sonuca tesir etmemiş olduğu gerekçesiyle Tahkim Kurulu’na başvuruda bulunarak cezanın 3 aya indirilmesini talep etti. Gökdeniz’in, Tahkim Kurulu’na başvurusunun Trabzonspor yönetim kurulu dışında geliştiği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz