Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Trabzon’da fuhuş operasyonu: 86 gözaltı

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  31.10.2008 - 16:06 | Son Güncelleme: 31.10.2008 - 16:06

  TRABZON Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı fuhuş operasyonunda 57’si yabancı uyruklu kadın 86 kişi gözaltına alındı.

  Trabzon Emniyet Müdürlüğü birimlerinin 3 aydır yaptıkları istihbari çalışma sonucu dün gece Çömlekçi Mahallesi’nde bulunan 6 otel ile çeşitli kafe ve evlere eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskınlarda Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan ve Kırgızistan uyruklu 57 hayat kadını gözaltına alındı. Ayrıca fuhuş yapılan otellerin sorumluları ile kafe ve ev sahiplerinden oluşan 29 kişi de Emniyet’e getirildi.

  Yabancı uyruklu kadınların ifadelerinin alınması ve sağlık muayenelerinin ardından Pasaport Kanunu’na muhalefetten sınırdışı edileceği belirtildi. Türk vatandaşı 29 erkek ise ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, fuhuş amacıyla yurda insan sokmak suretiyle kadın tiareti yapmak’ suçlarıyla savcılığa sevkedilecek.

  Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, baskın yapılan otel ve evlerde, fuhuş yapan kadınlarının saklandığı gizli bölmelerin bulunduğu, operasyonlarda ayrıca çok sayıda fişek, uyuşturucu madde ve fuhuştan elde edildiği belirlenen 18 bin YTL ile 400 Amerikan Doları’nın ele geçirildiği belirtildi. Polis ekiplerinin, kadınları kaçak yollardan yurda sokanları da bulmak için operasyonlarını sürdürdüğü bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı