TRABZON HABERLERİ

Trabzon’da Bulak Mahallesi’nde Asfalt Sevinci

IHA
17.08.2015 - 13:00Son Güncelleme :

ORTAHİSAR BELEDİYESİ, BÜYÜKŞEHİR YASASI'YLA KÖYLERDEN MAHALLELERE DÖNÜŞTÜRÜLEN YERLEŞİM YERLERİNDE ASFALTLAMA FAALİYETLERİNE HIZ VERDİ

IHA

Ortahisar Belediyesi, Büyükşehir Yasası’yla köylerden mahallelere dönüştürülen yerleşim yerlerinde asfaltlama faaliyetlerine hız verdi.
Son olarak Bulak Mahallesi’nde yapılan asfaltlama çalışmaları mahalleliler tarafından sevinçle karşılandı. Yüksek mahallelerde iklim şartlarından ve bakım maliyetlerinden dolayı betonlama yapan Ortahisar Belediyesi şehir merkezine yakın mahallelerde de asfaltlama yapıyor. Bulak, Akkaya, Akoluk, Beştaş, Yeni Kum ve Uğurlu mahallelerinde yolların uygunluk durumuna göre hem betonlamayı, hem de asfaltlamayı birlikte yürüten Ortahisar Belediyesi’nin çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, yaz sıcaklarından azami derecede faydalanarak, yüksek kalitede asfaltlama yapabilmek için Belediye’nin personel ve araç-gereç imkanlarını sonuna kadar kullandıklarını söyledi. Bulak Mahallesi’nde Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Ortahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Çoban, Muhtar Mehmet Ali Gençcelep, mahalle sakinleriyle konuşarak yapılan çalışmalardan memnun olup olmadıklarını sordu. Belediye’nin asfaltlama ve betonlama çalışmalarından son derece memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, mahallenin diğer yollarına da asfaltlama yapılmasını istediler.
Mahallenin bir kısım yollarına daha önceden beton döküldüğünü kaydeden Muhtar Mehmet Ali Gençcelep, bu yolda daha uygun olduğundan dolayı asfaltlama yapıldığını belirterek, “Başkanımızın mahallemizi ziyaretinde kendisine yollarımızın asfaltlanması isteğimizi iletmiştik; o da sağolsun bu isteğimizi yerine getirerek yollarımızı asfaltlıyor. Ortahisar Belediyesi’nin kurulmasıyla mahalle yollarında hızlı bir şekilde yapılan betonlama ve asfaltlama çalışmalarından son derece memnun olduk. İlk defa bir belediyenin bizimle bu kadar yakından ilgilendiğini gördük. Bundan dolayı Başkanımız Ahmet Metin Genç’e ve Başkan Yardımcımız Kemal Çoban’a çok teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar kendilerinden talep ettiğimiz hiçbir isteğimizi geri çevirmediler. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahallemizin sorunlarıyla yakından ilgilenmelerini bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon’da Bulak Mahallesi’nde Asfalt Sevinci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon’da Bulak Mahallesi’nde Asfalt Sevinci haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   14:51
  • Akşam
   17:09
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı