Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon’da bahar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sıkıntılı bir dönem geçiren bordo mavili camia, Fenerbahçe galibiyeti ile kenetlendi. Başkan Yılmaz, ‘‘İşte beklediğim Trabzonspor bu. Onlarla gurur duydum’’ dedi.

<ı>Milne: Farkı kaçırdık

Trabzonspor'un F.Bahçe'yi 1-0 yenerek üç hafta aradan sonra yeniden galibiyetle ulaşması sıkıntılar yaşayan bordo mavili camiada bahar havası estirdi. Teknik Direktör Milne, maçın başında gelen golün inisiyatifi elde etmelerine neden olduğunu ve iyi motivasyon ile de sonuca gittiklerini söyledi. Milne, farkı kaçırdıklarını da ileri sürdü.

<ı>Yılmaz: Yeni başlangıç

Başkan M.Ali Yılmaz ise galibiyetin kendisini gururlandırdığını söyledi. M.Ali Yılmaz, ‘‘Trabzonspor böyle oynasın, yenilsin, hiç önemli değil. Yeter ki formasının her karesini terleten oyuncuları görelim. Fenerbahçe maçında yıllardır görmek istediğimiz futbolu izledim. Gurur duydum. Bu bizim için yeni bir başlangıç olacak’’ dedi.

<ı>TARAFTAR BAYRAM YAPTI

Haftalardır kötü sonuçlar alan Trabzonspor'un, Fenerbahçe'yi mağlup etmesi, şehirde de bayram havası yarattı. Maçtan sonra otomobillerle konvoylar oluşturup, tur atan ve klakson sesleriyle galibiyeti kutlayan taraftarlar, ‘‘En büyük Trabzon, Şampiyon Trabzon’’ tezahüratlarıyla şehri ayağa kaldırdılar.

Campbell sevinci

Trabzonspor'da futbolcuların 3-5-2 taktiği ısrarı Gordon Milne'ye geri adım attırdı. İngiliz çalıştırıcı ilk kez 4-4-2 sisteminden vazgeçti. Yeni transfer Campbell'in geldiğinden bu yana en iyi futbolcunu sergilemesi ve gol atması da camiayı sevindirdi. Galibiyet nedeniyle 700'er milyon lira prim alan futbolculara iki gün izin verildi.Bunları da Beğenebilirsiniz