TRABZON HABERLERİ

Trabzon’da Aciller Sil Baştan

IHA
27.07.2015 - 13:33Son Güncelleme :

NUMUNE HASTANESİ ACİLİ YIL BAŞINDAN SONRA KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI ACİLİ OLARAK HİZMET VERECEK

IHA

Trabzon’da bazı kamu hastanelerin acil servisleri yeniden modernize edilerek hizmete girecek.
Yeniden dizayn edilecek olan acil servislerin yıl sonuna kadar açılması planlanıyor.
Edinilen bilgiye göre, Fatih Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Acil Servis şehir merkezinin ihtiyacını karşılayacak şekilde yeniden yapılması planlanırken, konuyla ilgili hazırlanan proje Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığı ve en kısa zamanda da ihaleye çıkacağı belirtildi.
Yeni Acil Servis’in yatak kapasitesinin artırılmasının yanında merkezi havalandırma sistemi ve fonksiyonel olacağı öğrenilirken, yıl sonuna kadar bitirilmesi planlandı. Numune Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ise Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin hizmete girmesiyle birlikte ağırlıklı olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastaları’na acil hizmeti verecek.
Kaşüstü mevkiinde bulunan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’de yapımı sırasında ortaya çıkan bir takım sorunlar yüzünden yıkılarak yeniden dizayn edilirken, şehrin önemli ihtiyacını karşılayacağı belirtildi.
Acil Servisin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanırken, kapsamlı olarak hizmet vereceği öğrenildi.
DİŞ HASTANESİ’NİN YÜZDE 14’LÜK BÖLÜMÜ YENİDEN İHALE EDİLİYOR
Yenimahalle semtinde yapımı duran Diş Hastanesi’nin yeni yapılacak ihale ile yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.
Diş Hastanesi’nin geçtiğimiz aylarda yapımını üstlenen yüklenici firmanın TOKİ tarafından tasfiye edilmesinin ardından kalan yüzde 14’lük bölümünün yapımı için 3 Ağustos günü ihale yapılacak.
Binanın fiziki olarak yüzde 84’lük bölümü tamamlanırken, müteahhitten doğan bir takım sorunlar yüzünden kalan kısmı tamamlanamamıştı.
Hastanenin ihale edilmesinin ardından yapımcı firmanın 150 gün içinde işi teslim etmesi beklenirken, hastanenin bu yıl sonu yada 2016 yılının başlarında tamamlanması planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon’da Aciller Sil Baştan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon’da Aciller Sil Baştan haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı