TRABZON HABERLERİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ali Şükrü Bey’in Hayatını Kitaplaştırdı

IHA
25.02.2015 - 14:08Son Güncelleme :

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 39 SENELİK KISA ÖMRÜNDE TÜRK SİYASET TARİHİNDE ÖNEMLİ İZLER BIRAKMIŞ, MECLİS-İ MEBÛSÂN’DA VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NDE MEBÛSLUK YAPAN TRABZONLU ALİ ŞÜKRÜ BEY’İN HAYATINI KİTAPLAŞTIRDI. ALİ ŞÜKRÜ BEY’İN HAYATINI VE MÜCADELESİNİ PROF. DR. NECMETTİN ALKAN VE DOÇ. DR. UĞUR ÜÇÜNCÜ KALEME ALDI

IHA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 39 senelik kısa ömründe Türk siyaset tarihinde önemli izler bırakmış, Meclis-i Mebûsân’da ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde mebûsluk yapan Trabzonlu Ali Şükrü Bey’in hayatını kitaplaştırdı. Ali Şükrü Bey’in hayatını ve mücadelesini Prof. Dr. Necmettin Alkan ve Doç. Dr. Uğur Üçüncü kaleme aldı.
Kitapla ilgili bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un kültür, edebiyat, sanat ve uygarlık şehri olduğunu kaydederek, belediye olarak şehrin var olan misyonuna katkıda bulunmak için gayretlerini sürdürdüklerini belirtti. Gümrükçüoğlu, bir fikir, aksiyon ve mücadele eri olan Trabzonlu Ali Şükrü Bey’i belgeler ışığında tanıtarak tarih şuuruna sahip bilinçli bir nesli yetişmesine katkıda bulunmak için Ali Şükrü Bey adlı kitabı yayın hayatına kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Öte yandan 1. baskıda 6 bin adet basılan ve 27 Şubat Cuma günü saat 13.30’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılacak tanıtım, imza ve söyleşi ile okuyucularla buluşturulacak Ali Şükrü Bey kitabı önemli bir kaynak olarak kütüphanelerdeki yerini alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ali Şükrü Bey’in Hayatını Kitaplaştırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ali Şükrü Bey’in Hayatını Kitaplaştırdı haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  18:05
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı