« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon bir başkaldırıdır

Başarılı file bekçisi Tolga Zengin bordo mavili takıma yeteri kadar ilgi gösterilmemesine bu yorumu yaptı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“İstanbul takımları kadar medyada yer bulmuyoruz; ama kuruluşu itibariyle de baktığınız zaman Trabzonspor bir başkaldırıdır. İstanbul takımlarına karşı alınan başarılar bu başkaldırının en önemli göstergesidir”

TRABZONSPOR’un kaptanı ve A Milli Takım’ın kalecisi Tolga Zengin, Radyospor’a konuk oldu. Bordo mavili takımın bu seneki gözdesi, Türk futbolunda bir başkaldırı olduğunu söyledi. Tolga sorulara içtenlikle cevap verdi.
Sakatlığın ne durumda?
Sol dizimde sakatlığım vardı; MR çekildi, ciddi bir durum yok, biraz ödem var. Tedbir amacıyla A Milli Takım’ın aday kadrosundan çıkarıldım.
-Avrupa maçlarındaki başarın Avrupalı takımların dikkatini çekti; gelecekte bir Avrupa macerası olabilir mi?
Her şeyden önce bir Türk futbolcu olarak ismimin bu büyük takımlar için anılması bana gurur veriyor. Ama ben şu an sadece işime konsantre oluyorum. Anı yaşamak önemli; ileride ne olacağını bilemeyiz; ama şu anda Trabzonspor’un kaptanıyım ve takımımın başarısı için çalışıyorum.  Bu benim için büyük bir onur ve çok önemli bir görev.  Trabzon’a aşık bir insanım.

Bize 4 puan avantaj sağlar

Şampiyonlar Ligi’ndeki hesaplama nedir? Hedef birinci olarak gruptan çıkmak mı?
Trabzonspor’un şu anki konumunu kimse düşünmüyordu. Önümüzdeki CSKA Moskova maçlarından alacağımız 4 puan bizi çok daha avantajlı bir noktaya getirir.
Gruptan çıkmamak için bir sebep görünmüyor. Önemli avantaj elde ettik. Trabzonsporlu taraftarlar, Trabzonspor’un diğer büyük takımlara göre geri plana itildiğini düşünüyorlar… Bu konuda yorum yapmak ister misin?
Kaliteli bir ekibiz
İstanbul takımları kadar medyada yer bulmuyoruz; ama kuruluşu itibariyle de baktığınız zaman Trabzonspor bir başkaldırıdır. İstanbul takımlarına karşı alınan başarılar bu başkaldırının en önemli göstergesidir. Biz cevabımızı sahada veririz.
Yenilenen bir takım var; yeni oyuncularla uyum sağladınız mı?
Çok kaliteli bir ekibimiz var; ama takım olabilmek için biraz zaman gerekiyor. Galibiyetler aldıkça kaynaşmamız daha da iyi olacak. Birkaç hafta sonra çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.
Takıma yeni katılan yeni arkadaşlarımız karakter olarak da çok iyiler.

Almanya maçı çok zor olacak

Milli maçlarımız..? Almanya maçı çok zor olacak; Azerbaycan maçı da bizim için kolay maç olmayacak. Kazakistan maçının ne kadar zor geçtiğini göz önünde bulundurursak bunu daha net görürüz. Almanya maçından bir beraberlik alırsak; sonrasında Azerbaycan maçından gelecek galibiyet, bizi daha da avantajlı yapar. Play-off’da başarılı olup, finallere gideceğimize inanıyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz