Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Trabzon’a müfettiş

  Tekin ATAY/TRABZON (DHA)
  04 Şubat 2006 - 00:40Son Güncelleme : 04 Şubat 2006 - 00:40

  Trabzonspor’un milli futbolcuları Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke’ye gözdağı vermeye yönelik kurşunlama olayının ardından, kentin yıllardır dile getirilen, ancak bir türlü çözüme kavuşturulamayan asayiş sorunu, İçişleri Bakanlığı’nın gündemine geldi. İçişleri Bakanlığı, dün kente müfettiş gönderdi.

  Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, önceden haber verilmesine rağmen olayı örtbas etmekle, asayişten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Azcan ise futbolculardan haraç isteyen çeteyi azmettirdiği ileri sürülen Olgun Peker’le bağlantısı olanları kollamakla suçlandı.

  BU KENTTEN GİDECEĞİM

  Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Azcan’ın eşi Behiye Nihal Azcan ile Hakan Süleyman’ı azmettirdiği iddia edilen Olgun Aydın Peker’in yakın arkadaşı Zeki Mazlum’un kızkardeşi Şenay Mazlum’un, bir güvenlik şirketinin ortağı oldukları ortaya çıktı. Ayrıca İbrahim Azcan’ın "silahla adam yaralamak" suçundan daha önce cezaevinde yatan Zeki Mazlum’u, kaçak olduğu dönemde koruduğu iddia edildi.

  Trabzon Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Azcan, iddiaların kendisini çok üzdüğünü belirterek "Zeki Mazlum’u kısa süre önce tanıdım. Bir iki kez görüşmüşlüğümüz oldu. Fakat samimi değiliz. Bunlar çamur at izi kalsın mantığıyla yapılan suçlamalardır ve kesinlikle doğru değildir. Artık Trabzon’dan gitmeyi düşünüyorum" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı