TRABZON HABERLERİ

Trabel’de Mutlu Son

IHA
28.10.2015 - 18:45Son Güncelleme :
Trabel’de Mutlu Son
IHA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi olduğu TRABEL Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasını kapsayan dönemde geçerli olacak olan ve 650 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulu’nun kararıyla sonuçlandı. Kararla birlikte çalışanlara sosyal haklarda önemli artışlar yapılırken maaşlarda aylık olarak 188 ile 240 TL arasında arttırıldı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, çalışanların memnun kalacağı ve hak ettikleri bir toplu sözleşme imzalandığını ifade ederek, “Yüksek Hakemin verdiği karar Belediyemizin hukuken uyacağı karardır. İşçilerimizin lehine olan her adım taahhüdümüz olarak yerine getirilecektir. Trabel’de emekleriyle birlikte şehrimize hizmet eden işçi kardeşlerimiz hiç tereddüt etmesinler, bugüne kadar her sözümüze sadakat gösterdiğimiz gibi bize her zaman itimat etmeye devam etsinler. İşçimize yapamayacağımızı söz vermedik, söz verdiğimizi ise her daim yaptık. Fısıltı haberleri ile Yüksek Hakem Kurulu’nun işçimiz lehine olan kararına Belediyemizin uymayacağı dedikoduları kulağımıza gelmiştir. Genel seçim ortamında olduğumuz bu günlerde her kim bu kuyruklu yalanları uyduruyorsa işçi kardeşlerimizin bu yalanlara kanmayacaklarına eminim. Tüm işçi kardeşlerime barış ve kardeşlik içinde çalışmalar diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabel’de Mutlu Son hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabel’de Mutlu Son haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı