İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

TPF 5 ayda 506 perakende sektörü çalışanına eğitim verdi

DHA
12.06.2018 - 16:06Son Güncelleme :
DHA

Elif Varan / İstanbul, 12 Haziran (DHA) - Perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesi ve sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak için üç yıl önce eğitim seferberliği başlatan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), 2018 takvimi kapsamında sektör eğitimlerini tamamladı. Sektörde donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için Türkiye'yi il il dolaşan TPF, "Kategori ve Mağaza Yönetimi" ile “İK” eğitimleri kapsamında toplamda 506 çalışanı ile bir araya geldi.
PERDER üyesi işletme sahipleri sponsor firmaların bölge yöneticileri ile bir araya gelerek, işbirliklerini geliştirmek adına görüşmelerin de yapıldığı eğitimin ikinci bölümünde ise günümüz dünyasında perakende sektöründe liderliğe giden yol aktarıldı. Tüm gün süren eğitimde Türkiye ve dünyada gıda perakendeciliği, perakendecilikte gelecek trendleri, ölçümleme, analiz, perakendenin 3 önemli unsuru, liderlik davranışları, hizmet, ikna, etkileme ve satış liderliği için altın kurallar paylaşıldı.
İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu tarafından gerçekleştirilen İK eğitimlerinde mülakattan bireysel ve kurumsal kariyer planlamasına, çalışan memnuniyetinden İŞKUR teşviklerine, çalışan motivasyonundan işaret diline kadar tüm İK süreçlerini kusursuzlaştıracak gündemler iki ayrı günde çalışanlarla paylaşıldı. Şubat ayında İzmir'de başlanan eğitimler, Gaziantep'te tamamlandı.
TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, "Çalışan eğitimine önem veren, müşterisine dokunan, aradaki mesafeyi kısaltan, üreticiye, yerele öncelik veren, rekabeti fiyat eksenli yapmayanlar; sürdürülebilir büyümesine devam edecek" dedi ve ekledi:
"Sektörümüzü her anlama geleceğe hazırlayacak en önemli anahtarın eğitim olduğuna inanıyoruz. Gerek yeni kuşakların gerek tecrübeli yöneticilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri eğitimleri federasyon olarak organize etmeye, Türkiye genelinde birden fazla konuda çalışanlarımızı, yöneticilerimizi eğitmeye devam edeceğiz. Bugün geldiğimiz noktada yerel zincirler olarak yakaladığımız başarıyı sürdürülebilir kılmak, koyduğumuz hedeflerin ötesine geçebilmek adına personelimize üst seviyede beceri kazandırmayı önemsiyoruz." (Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TPF 5 ayda 506 perakende sektörü çalışanına eğitim verdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ağustos 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:29
 • Guneş
  06:06
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  17:03
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı