VAN HABERLERİ

Tozlu Raflarda Bekleyen Kitaplar Okurlarıyla Buluşuyor

IHA
30.10.2015 - 10:52Son Güncelleme :

TOZLU RAFLARDA BEKLEYEN KİTAPLARI OKURLARIYLA BULUŞTURAN ESKİ KİTAPÇI

IHA

Tozlu raflarda bekleyen kitapları okurlarıyla buluşturan Nimetullah Süsan, 18 yıldır Van’da kitaplarla iç içe bir hayat sürdürüyor.
Mısır Çarşısı’nda kitap sahaflığı yapan Nimetullah Süsan, 18 yıl önce Van’da bir kitapçı dükkanı açtığını vurgulayarak, kitaplara olan sevgisinin küçüklükten beri olduğunu söyledi. Evlerdeki kitaplıklarda bekleyen eski kitapları satın alarak öğrencilere uygun fiyata satan Süsan, eskisi gibi artık kitap okunmadığından kaydetti. Vatandaşlara kitap okuma sevgisini aşılamaya gayret ettiğini dile getiren Nimetullah Süsan, “18 yıldır bu işi yapıyorum. Evdelerdeki tozlu raflarda bekleyen kitapları uygun fiyata alıp okurlarıyla buluşturuyoruz. İşimizi severek yapıyoruz. 40 yıllık kitaplar var elimizde, merak eden müşterilerimiz var ve pek satılmasa da raflarımızı süslüyor. Vatandaşlarımızdan kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Cehaletin başı ilimsizliktir. İlim bir bahçedir, herkesi bu güzel bahçeye davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Tozlu Raflarda Bekleyen Kitaplar Okurlarıyla Buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tozlu Raflarda Bekleyen Kitaplar Okurlarıyla Buluşuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı