« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Touareg dünya turuna çıkıyor

18 Temmuz tarihinde beş Volkswagen Touareg, Alaska'dan yola çıkarak beş kıtayı kapsayan yolculuğuna başlıyor. ‘‘Touareg 360 degree experience’’ adıyla düzenlenen yolculuğa dileyen herkes katılabiliyor. Her biri altı kişiden oluşacak konuk ekipler, dünya turunun herhangi bir ayağında yer alabiliyor. Sınırsız macera, kıtaya bağlı olarak iki ile dört hafta arasında sürüyor ve 29 Ekim 2005'te Wolfsburg'da sona ermesi hedefleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dünya turunun 14 ayağı da, en az dünyadaki ülkeler kadar birbirinden çok farklı. Gezi, Alaska'da başladıktan sonra ilk ayak Rocky Dağları'ndan geçiyor. Ardından güneybatı Amerika'da Baja California'ya ve oradan da güneye devam ediyor. Touareg'in seyir defterindeki üçüncü etap Güney Amerika'daki Transamazonica ve oradan da And Dağları ve Atacama Çölü... Sonraki grup Patagonya ve Tierra del Fuego'yu gezecek.

Touareg 360 degree experience bunun ardından kıta değiştirerek Avustralya'ya geçecek ve burada Sidney'den Avustralya'nın kuru bozkırlarına ve Batı Avustralya'ya ulaşacak. Asya'daki ilk ayakta ise Çin'den ve Moğolistan'dan geçilecek ve efsanevi İpek Yolu ile Himalayalar üzerinden Hindistan'a gidilecek. Kervan, Orta Afrika'ya 2005 Ağustos ayında ulaşacak. Burada Okavango Deltası ve Kalahari Çölü'nden geçilecek. Bunun hemen ardından Nil'den Nijer'e yolculuk yapılması planlanıyor; bölgedeki güvenlik durumuna göre karar verilecek. Dakar'dan Wolfsburg'a geçilecek son etapla ise dünya turu tamamlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz