KASTAMONU HABERLERİ

Tosyada Seçim Sandık Görevlilerine Seminer Verildi

IHA
28.10.2015 - 09:36Son Güncelleme :

TOSYADA SEÇİM SANDIK GÖREVLİLERİNE SEMİNER VERİLDİ

IHA

Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde görev alacak sandık kurulu başkan ve memur üyelere seminer verildi.
Tosya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda, Tosya Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mustafa Göğüş tarafından verilen seminerde sandıklarda görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyelere sandık kurullarının görev ve yetkileri anlatıldı. İki grup olarak verilen seminere ilçe merkezinde ve köylerinde kurulacak olan toplam 135 sandıkta görev yapacak olan sandık kurulu başkan ve memur üyeler katıldı.
Seminerde, sandıkların kurulmasıyla başlayacak oy verme işleminin sona ermesi ve sandıkların açılması oyların sayılarak tutanaklara geçirilmesi ve uy pusulası ve tutanakların seçim kuruluna teslim edilecek sürece kadar yapılacak işlerde sandık kurullarının görev ve yetkileri detaylı olarak anlatıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Tosyada Seçim Sandık Görevlilerine Seminer Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tosyada Seçim Sandık Görevlilerine Seminer Verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı