KASTAMONU HABERLERİ

Tosya Meslek Yüksekokul Akademik Yılı Açılış Programı Düzenlendi

IHA
28.10.2015 - 17:40Son Güncelleme :

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKUL AKADEMİK YILI AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

IHA

Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Akademik Yılı Açılış programı Tosya müftülüğü binasında yapıldı.
Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı ve Tosya Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Atama Şube Müdürü Davut Zat ve akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını Tosya MYO Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız yaptı. Akyıldız ’’2010 yılından bugüne geride bıraktığımız süreç içerisinde sürekli kendini yenilemeyi ve öğrencilerini en yeni bilgilerle donatmayı hedeflemiş bir yüksekokulu olarak geldiğimiz noktada hedeflerimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Okulumuzun bu aşamaya gelmesinde verdiğiniz ve bundan sonra vereceğiniz destekler için başta Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ a, tüm Tosyalı hemşerilerimize akademik ve idari personele teşekkür ederim" dedi.
Açılış sırasında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın ise, "Yüksekokulumuzun 5 yıl önceki kuruluşuyla şimdi arasında çok fark var. 2016 yılında inşallah 10. Yılını kutlayacağız. Fazıl Ateş’e ayrı teşekkür ediyorum emeklerinden dolaylı. Tosya’ya güvenerek neyi hedefledik, Üniversiteyi hedefledik. Ankara’da da bunu dile getirdik. Üniversiteyi inşallah hep beraber kuracağız" dedi.
Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın "Sevgili öğrenciler hayatınızı artık Kastamonu Üniversiteli olarak temsil edeceksiniz. Kastamonu MYO olarak DGS geçişte iki yıldır birinciyiz inşallah sizlerde Lisans yapacaksınız. Bizim size güvenimiz sonsuzdur" diyerek sözlerine son verdi.
Akademik yılı ilk dersini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Atama Şube Müdürü Davut Zat verdi. Aile ve Gençlik konularına değinen Sayın Zat, son Konu olarak Aile ve gençlik ekseninde gelecek adlı konuyu işledi.
Program plaket takdimiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Tosya Meslek Yüksekokul Akademik Yılı Açılış Programı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tosya Meslek Yüksekokul Akademik Yılı Açılış Programı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı