Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TÖSSFED gençleri Avrupa'ya yollayacak

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, (TÖSSFED) 18-30 yaş arasındaki gençleri, bir yıl süreyle 34 Avrupa ülkesine gönderecek bir proje gerçekleştiriyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Federasyon Başkanı Gürdal Gümüş, bu kararla Türkiye'deki gençlerin önünün açıldığını ve federasyonlarının böylesine önemli bir projeye hizmet etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Haydi gençler Avrupa'ya” dedi.

TÖSSFED'in özel çocukları rehabilite ve performans sporu yaptırmanın yanı sıra böylesine sosyal içerikli projelerle de toplumun tüm katmanlarına hitap ettiğini belirten Gümüş, “Bizim ve ülke gençliği için son derece önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu çok büyük bir hizmet” diye konuştu.

TÖSSFED AB Projeler Koordinatörü Abdurrahman Kurtarslan, projeyi AB Bakanlığı'nın kabul ettiğine değinerek, “TOSSFED, Avrupa;ya sosyal içerikli projelere yönelik genç gönderen koordinatör bir firma özelliğine kavuştu” dedi.

Avrupa'ya gönderilecek gençlerin, hem o ülkenin dilini, hem de ortak dil olan İngilizce'yi öğreneceğini bildiren Kurtarslan, önümüzdeki günlerde başvuru için internet sayfalarına gerekli olan bilgileri vereceklerini söyledi.

Proje hakkında detaylı bilgilere “www.ua.gov.tr” adresinden ulaşılabileceği kaydedilirken, gönderilecek gençlerin barınma ve iaşe masraflarının proje bütçesinden karşılanacağı ve Ankara'da oryantasyon eğitimine tabii tutulacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler