Toshiba: Akdeniz insanı mobil bilgisayarı seviyor

Hürriyet Haber
17.01.2002 - 02:19 | Son Güncelleme:

Toshiba Avrupa Bölge Satış Sorumlusu Aleksandar Bursac, Akdeniz ülkelerinde yaşayan insanların mobil cihazlara çok yatkın olduğunu, bununda mobil telefon satışları miktarının yüksekliğinden kolaylıkla anlaşılabildiğini söyledi. Toshiba tarafından düzenlenen, ‘‘Entegre Kablosuz Çözümler’’ toplantısında konuşan Bursac, Türkiye'de dizüstü ve masaüstü bilgisayar satışlarında cep telefonlarında yakalanan satış trendinin ekonomik kriz nedeniyle yakalanamadığını belirtti. Bursac, ‘‘Ekonomik kriz aşıldığında Türkiye'de teknolojik ürünlerin satışında patlama bekliyoruz’’ dedi.

Türkiye'de 2001 yılında 4391 dizüstü bilgisayarı sattıklarını ve IDC araştırmasına göre satış birincisi olduklarını belirten Aleksandar Bursac,‘‘ Elbette yapılan bu satış Türkiye gibi büyük bir ülke için yeterli değil, ancak 2000'de ki satış hızımız devam etseydi, bu rakkam 17 bin olacaktı. Biz Türkiye'ye hep büyük pazar gözüyle bakıyoruz’’ diye konuştu.

Tüketicilerin kablosuz, hafif, hızlı ve kapasitesi geniş ürünlere ilgi duyduğunu vurgulayan Aleksandar Bursac şöyle devam etti:

‘‘ Dünya çapında dizüstü bilgisayarların hafifletilmesi, kablosuz ortamda tam kapasite çalışması, hızın arttırılması için çalışmalar yapılıyor. Biz de bu çalışmaların parçası olarak, komple kablosuz teknolojiler üretiyoruz. Dizüstü bilgisayarlarda Satelite, Pro ve Tecra serilerimiz biribiriyle kablosuz ortamda bağlanabiliyor ve kolaylıkla mobil oluyor. Yeni geliştirdiğimiz Toshiba cep bilgisayarı ise 180 gram ağırlığında Bluetooth teknolojisini kullanabiliyor.’’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı