« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack'la devam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

8. kez Beşiktaş Kulübü Başkanlığına seçilen Süleyman Seba, başlattıkları hamleleri tamamlayacaklarını söyledi ve ‘‘Çağdaş yönetilen bir Beşiktaş için kolları sıvadık’’ dedi.

Yaptıklarımız teminatımız

Dile kolay Beşiktaş gibi Türk Sporunun temel taşlarından biri olan bir kulübe tam 14 yıl süre ile bir başkanlık yapmak. Bu süre içinde büyük başarılara imza atıp, Beşiktaş'ı her açıdan güçlü bir hale getirmek. ‘‘Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır’’ diyerek ezici bir üstünlükle Beşiktaş Genel Kurulu'ndan 8. kez 2 yıl için daha onay alan Türk Sporunun sembol başkanı Süleyman Seba başlattığı hamleleri tamamlamak azminde.

Ümraniye projesi

‘‘İnönü stadını Beşiktaş'a kazandırdık. Fulya'nın tapusunu aldık, şimdi sırada Ümraniye projesi var’’ diyen Süleyman Seba, çok kısa süre içinde Ümraniye deki tesislerinin temelini atacağını belirtiyor ve ‘‘İsteseydik, temeli kongre öncesinde atardık. Ancak, o zaman seçim yatırımı diye değerlendirilirdi. Bu nedenle kongre sonuna erteledik. Bizim tek düşüncemiz Beşiktaş'a hizmet’’ diyor.

Profesyonel yöneticiler

Seba en çok eleştirildikleri, yönetim anlayışlarında da köklü değişiklikler yapma düşüncesinde: ‘‘İdari reformları yaparak, kulüp yönetimini profesyonel kadrolarla yürütme planındayız. Çağdaş Beşiktaş yaratma konusunda da büyük adımlar atacağız. Ayrıca Vakıf kurulması için de tüm hazırlıklar tamamlandı bu da en kısa süre içinde gerçekleştirilecek.’

Kongre konGrede kazanılır

Kongre'nin Beşiktaş'a yakışır bir olgunluk içinde geçtiğini belirten ve kendisine 2 yıl daha görev veren Genel Kurul'a teşekkür eden Türk Sporunun örnek başkanı Seba, ‘‘Kongre kongrelerde kazanılır ve biter. Bu yüzden muhalefetin aldığı oyların bir değerlendirmesini yapmak istemiyorum. Şimdi yapacağımız elbirliği ile Beşiktaş'ı layık olduğu yere getirmek için çalışmaktır’’ diye konuştu.

Zor transfer dönemi

Teknik Direktör, Toshack ile daha önceden anlaştıklarını ve Galli hoca ile yola devam etme kararında olduklarını belirten Seba sözlerini şöyle sürdürdü ‘‘Bu sezon oldukça zorlu bir transfer dönemi geçireceğiz. Yönetim olarak en kısa süre içinde Toshack ile bir toplantı yapıp onun vereceği rapor doğrultusunda transfer çalışmalarını başlatacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Beşiktaş'a yakışan transferler yapılacaktır.’’

Sağlıklı ekonomik yapı

Beşiktaş'ın sağlıklı bir ekonomik yapısı olduğunu ve bunun daha da ileri noktalara taşınacağını söyleyen Seba son olarak ‘‘Ben ve yönetici arkadaşlarımız birlikte büyük bir azim ve inançla görev yapacağız. Geçmiş dönemden kalan işleri 2 yıl içinde tamamlayıp, kulübü bugün bulunduğu noktadan daha güçlü hale getireceğiz. Bunun içinde tüm plan ve programımız hazır’’ dedi.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz