« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack'ın öfkesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

PFDK'nın Alpay'a verdiği 5 maçlık cezayı değerlendiren Galli çalıştırıcı ‘‘Beşiktaş'a kötü muamele yapılıyor. 6 lig maçını 6 ayrı sahada oynuyoruz’’ derken, ‘‘Bursaspor maçını nerede oynayacağımızı bile bilmiyoruz’’ ifadesini kullandı.

<ı>Ben oynamazdım

Beşiktaş Teknik Direktörü John Benjamin Toshack dün yaptığı basın toplantısında, Gaziantepspor maçı sonrasında Beşiktaş'a ve Alpay'a verilen cezaları sert bulduğunu açıkladı. Galli çalıştırıcı, ‘‘Alpay'ın yerinde ben olsaydım Dünya Karması ile yapılacak milli maçta oynamazdım’’ dedi.

<ı>Tahrik ediyorlar

Geçen yıl Van'ın F.Bahçe maçında sahasında çıkan olaylar nedeniyle 1 maç ceza aldığını hatırlatan Toshack, ‘‘Hem ceza veriyorlar hem de 10 gün itiraz hakkınız bulunduğunu söylüyorlar. Bu nasıl çelişki. Beşiktaş'ı saha içi ve dışında tahrik ediyorlar’’ yorumunu yaptı.

<ı>Güvenlik nerede

Alpay'ın tepkisini kırmızı karttan sonra gösterdiğini iddia eden Toshack konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Adaletsizce ceza verildi. Beşiktaş'a kötü muamele yapılıyor. 6 lig maçını 6 ayrı sahada oynuyoruz. İnönü Stadı'nda sahaya atlarken onu kontrol edemeyen emniyet görevlisine ne ceza verilecek.’’

<ı>Gizli güçler var

‘‘Eğer tepkimiz büyürse tahrikler yüzünden olacak’’ diye konuşan Toshack konuşmasını şöyle tamamladı: ‘‘Pazar günü Bursa ile yapacağımız maçı nerde oynayacağımızı bilmiyorum. İrlanda Milli takımının oyuncularının saati çalınmış. Federasyon bu olaya itiraz edecek. Ama Beşiktaş'ın itiraz hakkı yok. Beşiktaş ile uğraşan gizli güçler var.’’Bunları da Beğenebilirsiniz