« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack'ın Kartalı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1- Efsane Beşiktaş'ı tekrar yaratacağım. Bu konuda çok hassas bir şekilde çalışıyorum.

2- Beşiktaş tarihini inceledim. Siyah beyazlı taraftarlar yine şampiyonluk şarkıları besteleyecekler

3- Yeni sezonda savunmada önemli değişiklikler yapacağım. Düzenimiz de 4-4-2 olacak

4- Ayhan, Serkan, Nikiforov ve Ohen alınırsa çok rahatlarım. Tugay ve Abdullah'la mutlu olurum...

Garanti verdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Toshack, yönetime, taraftarlara ve futbolseverlere yeni sezon için hedeflerini açıkladı, garanti verdi. Beşiktaş'a geldiği günden bu yana hem Türk futbolu hem de Beşiktaş'ı çok iyi tanıdığını açıklayan Toshack Türk futbolunun Avrupa standartlarında olduğunu açıkladı.

Tarihi inceledim

Beşiktaş futbol takımının tarihini çok iyi incelediğini sözlerine ekleyen Galli hoca, ‘‘Beşiktaş'ta efsane olmuş kadroları biliyorum. Bu efsane yeni sezonda tekrar yaratılacak. Bu konuda çok hassas çalışıyorum. Taraftarlar yine futbolcular için şarkılar besteleyecekler’’ diyerek düşüncelerini şöyle açıkladı:

Deneyimlerden geçtim

Futbol ve antrenörlük yaşamım boyunca büyük tecrübelerden geçtim. Futbolcunun nefes alış verişini çok iyi bilirim. İspanya'da futbolun devleri ile uğraştım. Türkiye ile hiç bir farkı yok. Tek fark profesyonellik. Bunu da Beşiktaş'a yerleştireceğim''

Süper oynadık

Sezon başında Şampiyonlar Ligi'nde süper futbol oynadık. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde gururla temsil ettik. Fakat sonradan takım içindeki düşüş beni şok etti. Bir futbolcuda istikrar olmalı. Ben bunu arıyorum. Futbolcu sahaya çıktığında maça konsantre olmalı. Bunun dışında birşey düşünmemeli.

Seba'nın büyük yükü

Beşiktaş gerçek anlamda bir kulüp olacak. Bu konuda Başkan Süleyman Seba ve yönetimini gayretli ve istekli görüyorum. Seba'nın sırtında transfer gibi büyük bir yük var. Seba'nın özellikle transferde kulüp başkanları ile yaptığı görüşmelere şahit oldum. Yönetimin tutumundan memnunum.

Mutlu olurum

Yeni sezonda büyük Beşiktaş'ı herkes görecek. Şu anda öncelikle Samsunsporlu Serkan, Gaziantepsporlu Ayhan, Nikiforov ve Ohen'in işinin bitmesini bekliyorum. Bu dört oyuncu alınırsa çok rahatlayacağım. Tabii, Abdullah ve Galatasaraylı Tugay alınırsa mutlu olurum.

4-4-2'ye dönüş

Yeni sezonda takımın oyun taktiği konusunda büyük bir değişim yapacağım. 4-4-2 sistemi Beşiktaş'a daha uygun. Bu konuda çalışmalarım sürüyor. Yeni sezonda defansta büyük bir değişim yaşanacak. Nikiforov'un kariyeri belli. Beşiktaş'a güç katacak niteliklere sahip.

Final hesapları

Kupa Galipleri Kupası'nda Beşiktaş çok zayıf bir ekip gibi görünüyor ama final oynayacak heyecanda olacak. Kupa Galipleri Kupasında P.Saint Germain ve Göteborg gibi rakipler çıkarsa Avrupa'da final oynayacağımıza inanıyorum. Hesaplarımı da buna göre yapıyorum.

Polemiğe girmem

Hiç bir futbolcu ile polemiğe girmem. Verdiğim her kararımın arkasındayım. Çünkü futbol bir zevk oyunu. Dünyada kimse kolay para kazanmıyor. Futbol en kolay para kazanılan sektör. Para kazanan oyuncu hakkını vermeli ve oynamalı. Takımına layık olmalı.

Gençler harika

Beşiktaş alt yapısı geleceğin futbolcu fabrikası olacak. Tabi, tesis konusunda yeterli derecede destek görürse. Bugüne kadar A takım kadrosuna aldığım tüm gençler mükemmel oynadılar. Herşeyden önce sahada yüreklerini ortaya koyuyorlar. Bu gençler örnek alınmalı.

Katı kurallar

Yeni sezonda kurallarım daha katı olacak. Yıldız ya da yedek oyuncu ayrımı yapmam. Antrenmanlarda formanın hakkını kim verirse takımda oynatırım. Aksi halde yerli veya yabancı olsun bir saniye tutmam. Beşiktaşlı futbolcu bundan böyle Avrupalı meslektaşları gibi yaşamasını kısıca profesyonelliği öğrenmek zorunda.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler