Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack mahkemelik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbulspor-Beşiktaş maçının hakemi Oğuz Sarvan, Beşiktaş Teknik Direktörü'nü dün mahkemeye verdi. Sarvan, ‘‘Alacağım tazminatı hakem müessesesine bağışlayacağım’’ dedi. Toshack 3 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

İstanbulspor maçında Amokachi'ye kırmızı kart gösteren, Hikmet'in de PFDK'ya sevkedilmesini sağlayan hakem Oğuz Sarvan , Toshack'ı dün mahkemeye verdi. Sarvan, ceza davasının lehine sonuçlanması halinde tazminat davası da açacağını söyledi. Dava TCK’nın 480’inci maddesi uyarınca açıldı. Buna göre Toshack 3 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Sarvan'ın avukatlığını üstlenen, gözlemcilik yapan eski hakemler Sami Bağırsakçı ile Somer Karakaş dosyayı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti. Sarvan, ‘‘Toshack'ı, iki gün önce Federasyon'a şikayet ettim. Bugün (dün) de mahkemeye verdim. Tazminat davası için henüz rakam belirlemedik. Alacağım parayı hakem müessesesine bağışlayacağım’’ dedi.

Bu arada Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şubesi Başkanı Ali Timur dün bir bildiri yayınladı. Bildiride, ‘‘Bölgemiz hakemi Oğuz Sarvan'a güzide kulübümüz Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Toshack tarafından dil uzatılmıştır. Bu çirkin yabancının haddini bilmesinin gerektiğine inanıyor, Sarvan ve onun gibi Türk hakemlerini saygıyla selamlıyoruz’’ denildi.Bunları da Beğenebilirsiniz