« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack golcü avında

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın Galli çalıştırıcısı, ırkçılığa karşı düzenlenen turnuvada izlediği İspanya'da top koşturan iki futbolcu ile görüştü. Transfer Komitesi önümüzdeki günlerde İspanya'ya giderek bu futbolcularla masaya oturacak...

Beşiktaş Teknik Direktörü John Benjamin Toshack üç gündür İspanya'da golcü arıyor. Galli çalıştırıcı, Yönetim Kurulu'na bir rapor vererek, Amokcahi'yi ekstradan forvette görevlendirdiğini, bu oyuncunun takımın jokeri olduğunu belirterek, Oktay'ın yanına süper bir yabancı golcü alınmasını istedi.

Siyah beyazlı kulübün yönetim kurulu da Toshack'ın isteğini ‘‘İstediğin oyuncuyu almakta serbestsin’’ diyerek kabul etti. Bunun üzerine İspanya'da Irkçılığa karşı düzenlenen turnuvada dünyanın ünlü futbolcularını birarada izleyen Toshack, çeşitli görüşmeler yaptı.

Galli çalıştırıcı dün de yönetim kurulunu telefonla arayarak İspanya'da top koşturan iki süper golcü ile görüştüğünü ve fiyat konusunda transfer komitesinin bu oyuncularla temas kurmasını istedi. Beşiktaş Transfer Komitesi önümüzdeki günlerde İspanya'ya giderek Toshack'ın önerdiği iki isimle görüşecek.

Beşiktaş'ta sıkı mesai

Beşiktaş'ta üç günlük izin dün sona ererken, Teknik Direktör Toshack'ın İspanya'da bulunması nedeniyle takımı çalıştıran antrenör Fuat Yaman futbolcuların pestilini çıkarttı. Milli Takım'da bulunan Rahim, Alpay, Tayfur ve Mehmet'i özel çalışmaya tabi tutan Yaman, diğer futbolculara ise kondisyon ve fizik yönünden ağır bir idman yaptırdı. Yaman Karabükspor maçında dikkatli olmaları gerektiğini belirtip, ‘‘Rakibimiz genç ve teknik kapasitesi yüksek bir ekip. Sürprizleri seviyor. Bu nedenle futbolcularımızı uyararak bu maça motive etmeye çalışıyoruz. Üç günlük izin bazı futbolcularda rehavete neden oldu. Bu yüzden kondisyona dayalı bir çalışma yaptık’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz