Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack golcü arıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Teknik Direktörü John Benjamin Toshack, Oktay'ın ileri uçta yalnız kaldığını belirterek İtalya, İspanya ve Almanya'daki ünlü golcülerin peşine düştüklerini açıkladı. Galli çalıştırıcı lig ve Şampiyonlar Ligi mücadelesini birarada başarıyla götürmek istediklerini söyledi.

Oktay'ın Türkiye'nin en büyük golcüsü olduğunu ifade eden Toshack, ‘‘Ancak tüm maçlarda bu oyuncu yeterli olmuyor. Kanatlarımızı çok iyi kullanıyoruz, ama istediğimiz golleri bulmak için yaratıcı bir forvete ihtiyacımız var. Kapalı defansları yaracak golcü arıyorum’’ yorumunu yaptı.

Takımı gençleştireceğini belirten Toshack konuşmasını şöyle tamamladı: ‘‘Ali Eren'i ben istedim. Fevzi, Yusuf, Hikmet, Osman, Serdar ve Hüseyin ile Beşiktaş'ın yaş ortalamasını gençleştireceğim. Ben zorların adamıyım. Zor maçlar için kulüpten başarı ve şampiyonluk için büyük para aldım.’’

Kartal’ın Başkent seferi

Süleyman Seba başkanlığındaki Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner ile Gençlik Spor Genel Müdürü Tevfik Sarpkaya'yı makamlarında ziyaret etti. Seba, Fulya Tesisleri'nin kendilerine devir işlemlerinin bir an önce bitirilmesini istedi. Heyet, yeni bir projeyle stat ve iş merkezine çevrilmesi planlanan İnönü Stadı'nın devir protokolünün hazırlanması konusunda da Seçkiner ve Sarpkaya'dan söz aldı. (Serdar ULUER)

Oktay'a özel görev

Beşiktaş, Karabükspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Toshack zorlu deplasmanda Amokachi'nin oynamayacağını, forvette sadece Oktay'ın görev yapacağını vurguladı. Galli çalıştırıcı, ayrıca Gençlerbirliği'nden transfer edilen Ali Eren'i de Karabükspor maçının kadrosuna aldığını açıkladı.


İlişkili Haberler