« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack ders verdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Real Sociedad maçında rakibine arkadan sert giren ve daha sonra özür dilemeyen Hikmet'i oyundan alan Beşiktaş Teknik Direktörü, futbolcularını centilmenlik konusunda uyardı

Hemen kenara aldı

Beşiktaş Teknik Direktörü John Toshack, Real Sociedad maçında futbolcularına Fair Play dersi verdi. Galli çalıştırıcı, karşılaşma içinde bir pozisyonda rakibine arkadan tekme atan Hikmet'i oyundan alırken tüm futbolcularını, centilmenlik kurallarına uymaları için uyardı.

Herkese ders olsun

Karşılaşmada çalım yaparken, topu kaptırdığı rakibini arkadan tekmeyle yere indiren Hikmet'i oyundan alan Toshack, yedek kulübesinde genç futbolcuya, ‘‘Burada profesyonelce futbol oynuyoruz. Böyle bir hareketi istemeyerek de olsa yaptıysan rakibinden özür dilemen gerekirdi. Tüm futbolcular da böyle yapmalı’’ dedi.

Hikmet utandı

Yaptığı hareketten utandığını belirten Hikmet de daha sonra şunları söyledi: ‘‘Kendimi hırsıma kaptırdım, aslında böyle şeyler yapacak bir oyuncu değilim. Teknik Direktör Toshack da bana gerçekten ders verdi. Bundan sonra ne ben ne de arkadaşlarım böyle davranmayacak.’’

İspanya’da bayramlaşma

Beşiktaşlı futbolcular dün sabah otelde bayram namazı kıldılar. Daha sonra yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular bayramlaştı. Toshack tüm futbolcuların bayramını kutladı. Bu arada, Real Madrid ve İspanya Milli Takımı'nın efsanevi santrforu Alfredo Di Stefano Toshack'ı ziyaret etti. Toshack da daha sonra yöneticilerle birlikte unutulmaz yıldızın kalıdğı otele gitti. Di Stefano, Toshack'ın çok iyi bir antrenör olduğunu, Beşiktaş'a yararlı olacağını söyledi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler