« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toshack’a uyarı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Seba, Toshack'ın, Oktay'ın sakatlanmasının ardından sarfettiği sözler için, ‘‘Askerimizle, ordumuzla sivilimiz arasındaki sevgi saygı ortamını bilmediği için böyle konuşmuştur’’ derken kendisinin dikkatini çekeceklerini söyledi.

Üzüntü duyduk

Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba, Teknik Direktör Toshack'ın bugün toplanacak Yönetim Kurulu'na çağrılarak uyarılacağını açıkladı. Toshack'ın, Oktay'ın sakatlığı hakkında Ordu ile ilgi açıklamalarını üzüntü ile izlediklerini belirten Seba konunun yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Ordu herşeyimiz

Seba dün yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘‘Türkiye'nin en değerli varlığı Ordu ile her zaman ve her koşulda omuz omuza birlikte olduk. Ordumuz bizim şerefimiz, haysiyetimiz, herşeyimizdir. Camiamız, en küçük taraftarından başkanına kadar, yıllar süren bir geleneğin takipçisidir.’’

Toshack bilmiyor

Oktay'ın vatani görevini yaparken, eğitim sırasında sakatlanmasının ardından Toshack'ın yaptığı açıklamaları değerlendiren Seba şu ifadeleri kullandı: ‘‘Toshack bizim bu duygusal yönümüzü, artı askerimizle, ordumuzla sivilimiz arasındaki sevgi saygı ortamını bilmediği için böyle konuşmuştur.’’

Çok üzüntülüyüz

Bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısının birinci maddesinde bu konuyu görüşeceklerini belirten Seba, ‘‘Bir deklarasyon ile yönetim kurulumuzun duyduğu üzüntüyü dile getireceğiz. Toshack ile de bu konu ile ilgili görüşeceğiz. Kendisinden daha dikkatli olmasını isteyeceğiz’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz