Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Torunlarım çocuk gelin olmasın’

  DHA
  26.07.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Üvey annelerinin 13 ve 15 yaşındaki iki kız torununu okullarından koparıp zorla nişanlandırdığını iddia eden bir dede, suç duyurusunda bulunup yalvardı: Onlar parlak öğrenciler. Kurtarın, okusunlar!

  Antalya'nın Elmalı ilçesinde 10 yıl önce anneleri vefat eden 13 ve 15 yaşındaki kız kardeşlerin dedesi Mehmet Emer (65), torunlarının zorla evlendirilmek istendiği iddiasıyla, üvey anneleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
  Dede Emer, lise 1 ve 2 öğrencisi iki kız torununun okullarıyla ilişiğinin üvey annelerinin baskısı ve kandırması nedeniyle kesildiğini öne sürdü.
  Her ikisi de son iki ay içinde ‘nişanlanan’ iki kız torunundan birinin ilaç içerek intihara kalkıştığını iddia eden dede Mehmet Emer, torunlarının eziyet ve baskı gördüğünü, köyde imamın da katılımıyla dini nikah ve nişan töreni yapıldığını ileri sürdü.

  ‘Torunlarım çocuk gelin olmasın’

  BABA: İFTİRA ATIYOR


  Babasıyla arası bozuk olduğu için iftira attığını iddia eden kızların babası Murat Emer ise, nişan veya dini nikah yapılmadığını, çocukların sevdikleri için aralarında düzenlenen bir törenle söz yüzüğü taktıklarını söyledi.
  Yaş 18 oluncaya kadar söz yüzüğü takıldığını söyleyen Murat Emer, büyük kızının devamsızlık yaptığı ve dersleri zayıf olduğu için okuldan alındığını, küçük kızının ise okula devam edeceğini dile getirdi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı