Torun: Dosya aldım, Star’ı inceliyorum

Esra SAHİCİ
09.09.2005 - 01:40 | Son Güncelleme:

Hüsnü Özyeğin’in Fiba Grubu’nun birinci olduğu Telsim arazisi ihalesinde, şartnamedeki bir maddeden yararlanıp, fiyat yükselterek araziyi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) alan Torunlar Grubu, bu kez Star Medya Grubu’yla ilgilenmeye başladı.

Torunlar Grubu patronu Mehmet Torun, ‘Star’la ilgili dosya aldık, arkadaşlarımız inceliyor’ dedi.

NUROL VAR MI:

Torunlar’ın TMSF’nin ayrı ayrı satacağını açıkladığı Star Medya Grubu yayınlarının ihalesine Nurol Grubu’yla birlikte gireceği iddia edildi. Mehmet Torun, bu iddialara olumlu ya da olumsuz yanıt vermedi. Torun, sorularımız üzerine Star’la ilgilendiklerini şu sözlerle doğruladı: ‘Star’ın dosyasını aldık. Arkadaşlarımız inceliyor. Henüz bana değerlendirme bigileri gelmedi. Gelince bakacağız.’

TİCARET ADAMIYIZ:

Yıllardır ticaret ile uğraştıklarını ve para kazanılacak her alana yatırım yapılabileceklerini belirten Torun, ‘Bu işle ilgili henüz bir planımız yok. Tabiki para kazanmak için gireriz. Ticaret adamıyız meşru zeminde iş yapıyoruz. Eğer hedefse Star’ı da değerlendiririz’ dedi.

‘İLGİLENMİYORUM’ DEMİŞTİ:

Torun, 4 trilyon lira daha fazla verip 45.9 trilyon liraya İstanbul Esentepe’deki Telsim arazisini Hüsnü Özyeğin’in elinden aldıktan sonra yaptığı açıklamada, ‘Star satılıyorsa birileri bedava almayacak herhalde. Kim alır bilmiyorum ama bizim böyle bir çalışmamız da temasımız da yok’ diye konuşmuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı