Teknoloji Haberleri

  Tor'u hack'leyene para ödülü verilecek!

  Hürriyet Haber
  24.07.2017 - 08:09 | Son Güncelleme:

  Anonim ve gizli olarak internette dolaşabilmemizi saylayan Tor, tüm hackerları kendisini hacklemeye davet ediyor! Bunun karşılığında kesenin ağzını açmaya da hazır!

  Tor, önemli güvenlik açıklarını bulan ve bildiren hackerlara bunun karşılığında para ödülü vereceğini duyurdu. Hackerların çalışmalarına açılan iki platform var: Tor Ağı ve Tor Browser. Bu platformlarda açık veya hata bulan hackerlara 4000 dolara varan ödül ödemesi yapılacak. Ayrıca bu, Tor'un ilk halka açık ödül programı olarak kayıtlara geçti. Anonimlikle ilgili sorun bulanların daha yüksek miktarlarda para ödülü alacağı belirtildi.

  Tor Browser ekibinin lideri Georg Koppen "Eğer yazılımımız ciddi kodlama kusurları içeriyorsa, Tor'un sunduğu korumalar yetenekli saldırganlar tarafından aşılabilir ve bu durum kullanıcılarımızı tehlikeye atabilir. Güvenli değilsek, kullanıcılara verdiğimiz sözü tutmuyoruz demektir." şeklinde konuştu.

  Biz de Tamindir Ailesi olarak takipçilerimize başlatılan ödül programını buradan duyurmuş olalım. Eğer aramızda kendine ve yeteneklerine güvenen beyaz şapkalılar varsa, programa katılıp ödül kazanmaları bizleri onurlandıracaktır.

  Etiketler: hack
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı