MERSİN HABERLERİ

Toroslar Meclisi’nden Milli Eğitime 7,5 Dönüm Arsa Tahsisi

IHA
06.10.2015 - 18:02Son Güncelleme :

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, EKİM AYI TOPLANTISINI BELEDİYE BAŞKANI HAMİT TUNA BAŞKANLIĞINDA YAPTI.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Meclisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul yapılması için Çavuşlu Mahallesi’nde bir arsa tahsis ederken, Tayland Dünya Gençler ve Kadınlar Bocce Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Toroslar Belediye Spor Kulübü sporcusu Emre Can Yılmaz’ın masraflarının belediye bütçesinden karşılanmasını da kararlaştırdı.
Toroslar Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, belediyenin 2016 mali yılı bütçe taslağı ile 2017-2018 yılları tahmini bütçesi ve 2016 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifesine ilişkin teklifler oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.
Bugüne kadar arsa tahsisleri ile 22 okulun yapılmasına vesile olan Toroslar Belediye Meclisi, toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından talep edilen Çavuşlu Mahallesi’ndeki 7 bin 504 metrekarelik arsanın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesini oy birliğiyle kabul etti.
Toplantıda ayrıca meclis üyeleri tarafından verilen iki önergede gündeme alınarak görüşüldü. İlk olarak önergelerden Toroslar Belediyesi’nin 2014-2019 projeleri arasında da yer alan Trafik Eğitim Parkı’nın Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden gelen talep üzerine ortak yapılmasına ilişkin teklif ele alındı. Korukent Mahallesi İkinci El Oto Galericiler Sitesi batısında bulunan yaklaşık 10 bin metrekarelik alanın Trafik Eğitim Parkı yapılmasına ilişkin teklif oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarına havale edildi.
İkinci önergede ise Bocce sporcusuna destek geldi. 29 Ekim-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok şehrinde yapılacak Dünya Gençler ve Kadınlar Bocce Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Toroslar Belediye Spor Kulübü Bocce sporcusu Emre Can Yılmaz’ın konaklama ve ulaşım giderlerinin belediye bütçesinden karşılanmasına ilişkin teklif görüşüldü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Toroslar Meclisi’nden Milli Eğitime 7,5 Dönüm Arsa Tahsisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar Meclisi’nden Milli Eğitime 7,5 Dönüm Arsa Tahsisi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı