ADANA HABERLERİ

Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri

IHA
31.10.2015 - 10:06Son Güncelleme :
Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri
IHA

Toroslar EDAŞ, 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi ve esnasında sürdürülebilir enerji sağlamak adına elektrik şebekesi ile ilgili gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.
Toroslar EDAŞ, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sırasında ve sonrasında enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri Yüksek Seçim Kurulu ve valilikler başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon sağlayarak azami ölçüde aldıklarını açıkladı.
Toroslar EDAŞ’ın aldığı tedbirler kapsamında seçim tarihinde sorumluluk kapsamındaki illerde programlı enerji kesintisi yapılmayacak. Bunun yanında bölgelerin enerji sürekliliğini sağlamak adına alternatif enerji besleme planları yapıldı. Olası arızalara karşın, YSK ile koordinasyon sağlanarak, en hızlı müdahale imkanı sağlamak adına kritik bölgelerde 24 saat nöbetçi ekipler görevlendirildi. YSK tarafından belirlenen oy sayımı yapılacak merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunuldu. Ayrıca, sokak ve cadde aydınlatmalarına kapsamlı bakım yapılarak tüm aydınlatmalar yanar hale getirildi.
Ayrıca, elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda ALO 186 Çağrı Merkezi kanalıyla bildirimde bulunulabilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı