ADANA HABERLERİ

Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri

IHA
30.10.2015 - 16:22Son Güncelleme :
Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri
IHA

Toroslar EDAŞ, 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi ve esnasında sürdürülebilir enerji sağlamak adına elektrik şebekesi ile ilgili gerekli tedbirleri aldı.
Toroslar EDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sırasında ve sonrasında enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri Yüksek Seçim Kurulu ve valilikler başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon sağlayarak azami ölçüde alındı.
Toroslar EDAŞ’ın aldığı tedbirler kapsamında seçim tarihinde sorumluluk kapsamındaki illerde programlı enerji kesintisi planlanmayacak. Bunun yanında bölgelerin enerji sürekliliğini sağlamak adına alternatif enerji besleme planları yapıldı. Olası arızalara karşın, YSK ile koordinasyon sağlanarak, en hızlı müdahale imkanı sağlamak adına kritik bölgelerde 24 saat nöbetçi ekipler görevlendirildi. YSK tarafından belirlenen oy sayımı yapılacak merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunuldu. Ayrıca, sokak ve cadde aydınlatmalarına kapsamlı bakım yapılarak tüm aydınlatmalar yanar hale getirildi.
Elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda Alo 186 Çağrı Merkezi kanalıyla bildirimde bulunulabilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar EDAŞ’tan Seçim Tedbirleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı