MERSİN HABERLERİ

Toroslar EDAŞ Mersin’de Yatırım Çalışmalarına Devam Ediyor

IHA
04.09.2015 - 11:10Son Güncelleme :

TOROSLAR EDAŞ MERSİN'DE YATIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

IHA

Toroslar EDAŞ, sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için Mersin’de yatırımlara devam ediyor. Yapılan yatırımlar kapsamında bölgede yeni enerji ihtiyaçları ve talepleri karşılanıyor.
Mersin’de yapılan bazı yatırım çalışmaları şöyle:
Ergenekon Mahallesi Kuzey Kısım Elektrik ve Aydınlatma Şebeke Tesisi Projesi kapsamında bölgede hızlı yapılaşmanın getirdiği enerji ve aydınlatma ihtiyacı karşılanıyor. Proje kapsamında 13 bin metre kablo, 96 aydınlatma direği, 6 yeni trafo tesis ediliyor.
Erdemli Ayaş turizm bölgesinde, tuz ve nemden etkilenen havai hat yerine 7 kilometrelik karayolu kenarı boyunca mevcut havai hat yeraltına alınıyor. Proje kapsamında 55 bin metre kablo tesisi, şebekeye ilave olarak 8 yeni trafo ve 1 Dağıtım Merkezi kazandırılıyor.
Yenişehir İlçesi Aydınlıkevler Bölgesinde havai hatlar yer altına alınıyor ve aydınlatma şebekesi yenileniyor. Proje kapsamında 538 aydınlatma direği, 68.000 metre kablo ve 15 yeni trafo tesis ediliyor.
Mersin’de 2015 yılının sonunda 58 milyon TL yatırım yapılmış olacak. Bu yatırımlar sayesinde bölgedeki yeni enerji taleplerinin karşılanacağı, şebeke yenileme ve iyileştirme çalışmalarının tamamlanacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Toroslar EDAŞ Mersin’de Yatırım Çalışmalarına Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar EDAŞ Mersin’de Yatırım Çalışmalarına Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı