ADANA HABERLERİ

Toroslar EDAŞ, Adana’da Altyapı Çalışmalarına Hız Verdi

IHA
11 Eylül 2015 - 14:38Son Güncelleme : 11 Eylül 2015 - 14:39

TOROSLAR EDAŞ, ADANA’DA 4 FARKLI NOKTADA GERÇEKLEŞTİRİLEN ALTYAPI ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ.

IHA

Toroslar EDAŞ, Adana’da 4 farklı noktada gerçekleştirilen altyapı çalışmalarına hız verdi.
Toroslar EDAŞ, yerel paydaşları ve şebekenin ihtiyaçlarını dikkate alarak yaptığı yatırımlarına Adana’da da hız verdi. Proje kapsamında Metal Sanayi Sitesi’nin havai hatlarının tamamı yeraltına alınıyor. Ayrıca sanayi sitesi içinde ekonomik ömrünü tamamlayan trafo merkezleri yenileniyor. 923 adet aydınlatma direğinin tesis edileceği proje, Ekim ayı içinde bitirilecek.
Bu altyapı çalışması sayesinde Metal Sanayi Sitesi’ndeki havai şebekeden ve ekonomik ömrü tamamlanmış teçhizatlardan kaynaklanan arızaların ve gerilim düşümü problemlerinin önüne geçilecek. Ayrıca yeni tesis edilecek olan aydınlatma sistemi ile can ve mülk güvenliğinin sağlanmasına ciddi bir katkı sunulmuş olacak.
SDM 17 RİNG TESİSİ
Son yıllarda çok katlı yapılaşmanın hızlı bir şekilde arttığı Seyhan ilçesi, Gürselpaşa Mahallesi’nde artan enerji taleplerini kesintisiz bir şekilde karşılayabilmek amacıyla 17 dağıtım merkezi kurulacak. Bu çalışmayla Kuzey Adana TM ile Yeni Şehitlik Trafo Merkezleri arasındaki bağlantı tamamlanmış olacak.
Gürselpaşa, Huzurevleri, 2000 Evler, Belediye Evleri mahallerini kapsayan bu proje sayesinde,1 adet DM ve 8 adet Trafo binası modernize edilecek. Proje, Eylül sonu itibari ile tamamlanacak.
ÇARŞI MERKEZ DÖNÜŞÜM PROJESİ
Seyhan ilçesi Reşatbey, Cemalpaşa ve Kurtuluş mahallelerini kapsayan proje kapsamında 60 trafo binasının inşaat izolasyonları yenilenecek ve elektriksel malzemelerin modernizasyonu yapılacak. 3 Mart’ta başlatılan proje Kasım ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte şebekenin enerji arzının sürekliliği artacak, operasyonel birimlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokabilecek teçhizatlar da yenilenmiş olacak.
KOZAN İLÇESİNDE TR7-TR38 ARASI YERALTINA ALINMASI
Kozan İlçesi’nin iki ana besleme noktası arasındaki havai yeraltı kablolu olacak şekilde 22.000 metre YG, 8.000 metre AG kablo tesis edilecek. Trafo binalarındaki ekonomik ömrünü tamamlamış olan teçhizatlar yenilecek. 3 Mart’ta başlatılan proje 31 Ağustos’ta 165 günlük taahhüt süresi içinde tamamlanmış olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Toroslar EDAŞ, Adana’da Altyapı Çalışmalarına Hız Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar EDAŞ, Adana’da Altyapı Çalışmalarına Hız Verdi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:38
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı