MERSİN HABERLERİ

Toroslar Belediyesi Meclis Toplantısı Yapıldı

IHA
02.09.2015 - 16:16Son Güncelleme : 02.09.2015 - 16:17

TOROSLAR BELEDİYESİ EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI, BELEDİYE BAŞKANI HAMİT TUNA BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. TOPLANTIDA, İDAREDEN GELEN GÜNDEM MADDELERİ İLE KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Meclisi, Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği’ne (METAB) üye olunmasını oy birliğiyle kabul etti.
Toroslar Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında yapıldı. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, idareden gelen gündem maddeleri ile komisyon raporları görüşüldü. Meclis üyeleri toplantıda, Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği’ne üye olunmasına ilişkin teklifi görüşerek oy birliğiyle kabul etti. Toplantının gündem maddeleri arasında yer alan Belediye Meclis üyesi Kıyas Uslu’nun istifa etmesi ile boşalan Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu üyeliğine ise kalan süreyi tamamlamak üzere yapılan oylama sonucunda, MHP’li meclis üyesi İbrahim Kaya seçildi.
Mülkiyeti belediyeye ait olan gayrimenkullerin satışlarının 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18/e maddesine göre yapılmasına ilişkin teklifin görüşülerek kabul edildiği toplantıda ayrıca, Arslanköy ve Kayrakkeşlik Mahallelerindeki iki ayrı parselin Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi teklifleri de kabul edildi. İlçe sınırları içerisindeki çeşitli parsellerdeki plan değişikliği tekliflerinin de oy birliğiyle ihtisas komisyonlarına sevk edildiği toplantıda, ihtisas komisyonlarından gelen raporlar görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Toroslar Belediyesi Meclis Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar Belediyesi Meclis Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:14
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı