MERSİN HABERLERİ

Toroslar Belediyesi 3 Ocak Kutlamalarına Hazırlanıyor

IHA
28.10.2015 - 13:30Son Güncelleme :

TOROSLAR BELEDİYESİ 3 OCAK KUTLAMALARINA HAZIRLANIYOR.

IHA

Toroslar Belediyesi, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun yıldönümü etkinliklerine hazırlanıyor.
Her yıl geleneksel olarak 3 Ocak Zafer Yürüyüşü, Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası ve ata sporu olan cirit gösterisi ile kutlamalara renk katan Toroslar Belediyesi, bu yıl ilk defa düzenlenecek şiir yarışması ile etkinlikleri taçlandıracak. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, belediye olarak milli, manevi ve kültürel değerlere büyük önem verdiklerini söyledi. Milli günlerde düzenlenen etkinliklerdeki amaçlarının genç nesillere tarih şuurunu aşılamak olduğunu kaydeden Tuna, 3 Ocak gününün de bu anlamda önemli olduğunu vurguladı.
Bu yılki kutlamalara bir de şiir yarışması ekleyerek etkinlikleri daha da taçlandırmak istediklerini belirten Tuna, Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte düzenlenecek olan yarışmaya 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini ifade etti. Kurtuluşun 94. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek şiir yarışması ile geçmiş ile geleceği buluşturmayı amaçladıklarının altını çizen Tuna; “Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran şiirler ile Mersinimizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş anını günümüz nesline, manevi bir hazla şiirsel bir anlatımla aktarmayı amaçlıyoruz” dedi.
Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) Başkanı Rüştü Aydın ise, Mersin de var olan milli heyecana şairlerin güzel şiirleriyle katkı vermeyi amaçladıklarını söyledi.
Ödül olarak birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye de çeyrek altın verilecek olan yarışmaya katılmak isteyenlerin, şiirlerini 11 Aralık 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Mersin Yazarlar Derneği’ne (MEYAD) ulaştırabilecekleri bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Toroslar Belediyesi 3 Ocak Kutlamalarına Hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Toroslar Belediyesi 3 Ocak Kutlamalarına Hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı