Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toronto'yu güneş çarptı

HİDAYET’in döktürdüğü, Raptors’ın çok çalışıp çabaladığı oyunda Phoenix Suns evinde son saniyede kurtardı galibiyeti:101 -100.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Maçta son 51.5 saniye, Hido bir üçlük ve ardından şık bir şutla skoru 100–98’e taşımış. Adına yakışır bir son çeyrek performansı ortaya koyuyor milli basketbolcu. Ardından Suns’ın süper yıldızı Nash sahne alıyor, potaya yükleniyor, basketi ve Calderon sayesinde faulu buluyor. Skor şimdi 101–100. Son topu Hido kullanıyor Raptors’da ve şutu ahlar vahlar arasında kaçıyor.

Chris Bosh’un 25 sayı 10 ribaundu, Hido’nun 20 sayı 6 ribaunt ve 3 asistlik performansları yetmiyor Raptors’a. Amare’nin doğumgününde bulduğu 30 sayı 8 ribaunt ve Nash’in 23 sayı 9 asistlik performansları Suns’a evinde zor da olsa galibiyeti getiriyor.

Lakers’e büyük tepki

Lakers, Denver Nuggets’ın ardından Houston’dan da bir temiz sopa yiyince seyircisi tarafından yuhalandı geçen gece: 101–91. Geçen sezon Lakers’la şampiyon olan ve sezon sonunda Houston’a transfer olan Trevor Ariza’ya şampiyonluk yüzüğünü verdiler maç öncesi. Lakin kendi ifadesiyle hayatında ilk kez şampiyonluk yüzüğü gören Houston’lı Aaron Brooks artık nasıl etkilendiyse, 33 sayıyla kariyer rekoru kırdı Lakers önünde. Kobe’nin ilk çeyrekte sakatlık geçirmesine rağmen devam ettiği ve sadece 18 sayı bulabildiği maçta Lakers adına Bynum’dan 21 sayı ve 11 ribauntluk katkı geldi. Lakers seyircisi maç sonunda bu sezon 3. mağlubiyetini alan takımlarına ciddi tepki gösterdi.

COLANGELO’NUN HİDAYETAŞKI

TORONTO Genel Menajeri Bryan Colangelo, 2004 senesinde aynı görevde bu kez Phoenix Suns’ın başındaydı. O sezon transfer piyasasında Suns önce Kobe Bryant’a yönelmiş, ama yıldız oyuncunun ayrılmayacağı kesinleşince kadrosuna süper yıldız Steve Nash’i katmıştı. Ardından rotayı Mehmet Okur’a çeviren Suns, Memo’nun Utah’la 50 milyon dolarlık kontrat yapmasını gözyaşlarıyla izlemişti.
Colangelo da Nash’le birlikte oynatmak üzere Hido’nun peşine düşmüştü. Colangelo anlaşacaklarına o kadar emindi ki, bir İtalyan restoranında yemek ve masaya koymak üzere 30 milyon dolarlık kontrat hazırlamıştı. Velhasıl Hido’yu da 36 milyon dolar veren Magic’e kaptırmıştı Colangelo. En nihayet muradına Raptors’ın başında, Hido’yu 53 milyon dolara ikna ederek ulaştı kendileri.


Bunları da Beğenebilirsiniz