Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toroğlu yılın spor yazarı

Kayseri'de "Yılın Spor Starları" seçilen spor adamları, spor yazarları, sporcular ve teknik direktörler ödüllendirildi. Hürriyet Gazetesi yazarı Erman Toroğlu Yılın Spor Yazarı ödülünü aldı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kayserispor Onursal Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyesspor Onursal Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Şekerspor Onursal Başkanı Vedat Ali Özışık, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Başaslan'ın onur ödülüne layık görüldüğü törende, Erciyesspor yılın takımı seçildi. Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Erman Toroğlu yılın spor yazarı ödülünü aldı. Kayserispor'dan olaylı şekilde Galatasaray'a transfer olan Ali Turan yılın futbolcusu ödülüne layık görülürken, amatör dalda hakem, sporcu, antrenör ve takımlara da ödülleri verildi.

Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, törende yaptığı konumada, Kayseri'nin bundan böyle sadece ticaret kenti olarak değil, spor kenti olarak da adının ön planda anılacağını söyledi. Özhaseki, "Spor konusunda dersimize iyi çalıştık. Ortaya çıkan tabloya bakanlar, şehirdeki sporun ve tesislerin nereden nereye geldiğini görürler. Ancak, spor takımlarımıza şehrin desteği de gerekli. Ortada bir yanlışlık varsa birbirimizi hırpalamadan düşüncelerimizi ortaya koymalıyız" dedi.

Spor yazarı Erman Toroğlu da Kayseri'ye 1967 yılından beri gelip gittiğini, kentteki şehircilik olgusunu çok beğendiğini söyledi. Toroğlu, "Kayserispor takım olarak umduğundan daha iyi yerlere geldi. Ama Kayserispor büyükleri örnek almayıp, onların peşinden gitmesin. Kayserispor'un kimsenin peşinden gitmesine ihtiyacı yok. Televizyonda da konuşurken Kayserispor'la ilgili çatlak sesler geldi. Kayserispor camiası bir odaya girip taraftarıyla, medyasıyla gerekirse yumruklaşacak ama dışarıya çıkınca öpüşecek. Burada en büyük görev Onursal Başkan ve kentin Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye düşüyor" diye konuştu.

Galatasaray'a transfer olan Ali Turan'ın yılın sporcusu ödülünü alan babası Erciyesspor eski Genel Kaptanı Mehmet Turan da, "Suskunluğumuz asaletimizdendir. Ali Turan, benim oğlum olduğu için söylemiyorum ama o bir Kayserisporludur, Kayserilidir" diye duygusal bir konuşma yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler