« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Toroğlu: Kuralı değiştirmişler

Devler Ligi'nde oynanan, Pascal Nouma ve Devler'in, Tanju Çolak ve Devler'i 3-2 yendiği yarı final maçının tartışmaları bitmek bilmiyor.

hurriyetmax.com
SON GÜNCELLEME

Devler Ligi / Video

Devler Ligi / Galeri

Çekişmeli geçen maçta, Pascal Nouma ve Devler 6. faulü yaptı. Bunun üzerine hakem Erman Toroğlu 12 metre atışı verdi. Bu karara itiraz eden yapımcı Acun Ilıcalı ve yorumcu Rıdvan Dilmen, kararın iptal edilmesini sağladı. Erman Toroğlu, kararın iptaline büyük tepki gösteren Tanju Çolak ve Devler'e, "Ben kuralları bugüne kadar böyle uyguladım ama iptal edildi. Derdinizi maç sonrasında Acun'a anlatın" dedi.

Tanju Çolak ve Devler'in elendiği maç sonrasında büyük tartışmalar yaşanırken, Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada, "Rakip 6. faulü kendi yarı alanında yaparsa, 12 metre atışı verilir. Pascal Nouma ve Devler'in yaptığı 6. faul, rakip sahadaydı" dedi.

ERMAN TOROĞLU: KURALI DEĞİŞTİRMİŞLER

Bu konu, Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu'nun sunduğu Maraton programında bir kez daha gündeme geldi. Toroğlu, Şansal Büyüka'nın, "Hocam sizin Devler Ligi de karıştı" sözlerine şöyle karşılık verdi: "Olay Rıdvan ve Acun'un suçu. Kural öyle değildi. Kuralı değiştirmişler" dedi.

HAYRETTİN DEMİRBAŞ: BİZ BÖYLE BİR KURAL BİLMİYORDUK. ŞİMDİYE KADAR HEP BÖYLE OLDU

Görüşüne başvurduğumuz Tanju ve Devler'in kalecisi Hayrettin Yerlikaya, "6. fauleden sonra 12 metre atışı oluyordu. 12 metre atışının olması için "Rakip 6. faulü kendi sahasında yapacak" diye bir kural bilmiyoruz. Zaten maçlarda da şimdiye kadar bizim dediğimiz gibi uygulandı." dedi.

Kaleci Hayrettin ayrıca, Sergen ve Devler ile yapılan maçta Oktay Derelioğlu'nun, penaltılar atıldığı sırada, sahadaki oyuncular bitmeden kenardan gelip penaltı kullandığını ve böylece kural hatası yapıldığını söyledi.

Hayrettin Demirbaş, hakemin verdiği kararın yukarıdan değiştirilemeyeceğini belirterek, "Hakem karar veriyor. Yukarıdan nasıl değiştirilebiliyor. Öyle olsa, Sergen topu elle altı. O zaman neden müdehale etmediler" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler