ESKİŞEHİR HABERLERİ

Torna Yarışması İzleyenleri Büyüledi

IHA
14.09.2015 - 14:13Son Güncelleme :

TEPEBAŞI BELEDİYESİ 9. ULUSLARARASI PİŞMİŞ TOPRAK SEMPOZYUMU’NDA HER YIL GERÇEKLEŞEN TORNADA ÇAMUR ÇEKME ŞEKİLLENDİRME YARIŞMASI İZLEYENLERE BU YILDA GÖRSEL BİR ZİYAFET SUNDU.

IHA

Tepebaşı Belediyesi 9. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda her yıl gerçekleşen tornada çamur çekme şekillendirme yarışması izleyenlere bu yılda görsel bir ziyafet sundu.
Öğrenciler ve ustalar olmak üzere iki kategoride gerçekleşen yarışmada önce öğrenciler pişmiş toprak çamurunu jüri tarafından verilen şekli 30. dakikalık sürede şekillendirmek için yarıştılar. Daha sonra deden oğula binlerce yıllık geleneği taşıyan çömlek ustaları antik dönemin formlarından olan simit şeklinde tören kabını şekillendirmek için 20. dakikalık sürede yarıştı. Bu keyifli görsel gösteride öğrencilerden birinciliği Saadet Kaya, İkinciliği Canan Güneş, Üçüncülüğü Oğuzhan Karada ve Jüri özel ödülünü Oktay İde aldı. Ustalardan birinciliği Ahmet Taşhomcu, ikinciliği Osman Menteş ve üçüncülüğü Gökhan Taşhomcu aldı.
Bu yıl ayrıca sempozyumun emektarları görevli belediye personeli de tornada kendilerine verilen silindir formu yapmak için keyifli bir yarışma gerçekleştirdi. Yarışma sonunda Ahmet Taşhomcu her yıl olduğu gibi bu yılda özel bir gösteri sergiledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Torna Yarışması İzleyenleri Büyüledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Torna Yarışması İzleyenleri Büyüledi haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:55
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı