Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Torku Selçuk Üni. Kavasoğlu’na emanet

İki yıllığına Torku Selçuk Üniversitesi ile anlaşan deneyimli antrenör Aclan Kavasoğlu ile resmi imzalar da Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte atıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Torku Selçuk Üniversitesi Kulübü Başkanı Yunus Derabağ ve yönetim kurulu üyeleri takımın yeni antrenörü Aclan Kavasoğlu ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.

Torku Selçuk Üniversitesi için atılan bu imzanın hayırlı olmasını dileyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Daha önce bir basketbol şehri olan İzmir’de çeşitli takımlarda başarı ile görev alan hocamız benim de çok yakınen bildiğim bir kültürden geliyor. Atılan bu imzanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Biz de üniversite yönetimi olarak takımımız için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

Takımın yeni atrenörü Aclan Kavasoğlu ise, “Torku Selçuk Üniversitesi Basketbol Takımı’nın Konya’nın olduğu gibi köklü bir geçmişi var. Son iki-üç senedir de Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak için çok ciddi bir çalışma yürütülüyor. Tabi ki burada çok ciddi bir enerji var ve böyle bir enerjinin var olması beni çok etkiledi. İşte bu enerji doğru kullanıldığı takdirde çok ciddi bir güç oluşturabiliriz. Bunun için gerekli altyapı da mevcut. Her şeyden önce Torku Selçuk çok genç, dinamik, mücadeleyi seven ve sahada her şeyi yapabilen bir takım. Özellikle ileriki dönemlerde takımın omuriliğini oluşturacak üniversite kökeni olan genç oyunculara yer vermek bu takımla birlikte Beko Basketbol Ligi’ne çıkabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Konya’da basketbolun daha kalıcı olması ve geleceği için temel hedefimiz herkesin evinde bir Selçuk Üniversitesi bayrağını astırmak olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından başarılı çalıştırıcı Aclan Kavasoğlu ile imzalar atıldı. Torku Selçuk Üniversitesi ile 2 yıllığına anlaşan deneyimli antrenör, Rektör Gökbel ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz