« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Torku Konyaspor'da sponsorluk sevinci

Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, öncelikli hedeflerinin Konyaspor'u ekonomik açıdan düzlüğe çıkarmak olduğunu, bu nedenle Torku markası ile yapılan sponsorluk anlaşmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Şan, TFF Yönetim Kurulu'nun kulübün isim değişikliği başvurusunu kabul etmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Torku markasıyla 1 yıllık isim sponsorluğu sözleşmesi imzaladıklarını anımsattı.

Kulübü devraldıklarında ilk hedeflerinin ekonomik yönden düzlüğe çıkmak olduğunu anlatan Şan, yeni sezonda da aynı hedef doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Şan, sponsorlukların bütçesi sınırlı Anadolu kulüpleri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Sponsorluk rakamları çok büyük değil ama kulübü rahatlatıyor. Konya'da yetişen, profesyonel olma adına mücadele eden gençlerimiz için bu sponsorluklar çok önemli. Konya Torku Şekerspor Futbol Kulübü ile yapılan birleşme sonucunda böyle bir fırsat çıktı. Federasyonumuz da bu kararımızı kabul etti. Yeni sezonda Torku Konyaspor olarak mücadelemizi vereceğiz.”

Robak ve Kere kadroda düşünülmüyor

Yeni sezon hazırlıklarının iyi bir ortamda devam ettiğini anlatan Şan, transfer çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

İki yabancı forvet oyuncusu ile görüştüklerini vurgulayan Şan, Marcin Robak ve Mahamoudou Kere'yi takımda düşünmediklerini açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz