Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Torino 2006 meşalesini 10 Türk taşıyacak

Torino 2006 Kış Olimpiyatları (10-26 Şubat) öncesi düzenlenecek meşale koşusunda 10 Türk de yer alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME


Koşuya sponsor olan Samsung, bugün düzenlenen basın toplantısıyla, meşale taşıyacak 10 kişiyi tanıttı. Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde yapılan toplantıya, Samsung Electronics Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Duke Park ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı da katıldı.


Samsung tarafından belirlenen meşale taşıyıcıları, İtalya'daki sinema çalışmalarıyla tanınan aktör Mehmet Günsür, 2005 Avrupa Rüzgar Sörfü şampiyonu ve spor spikeri Çağla Kubat, gazeteci Deniz Gökçe, Yurtsan Atakan ve Mehmet Demirkol olacak. Atina Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanan tekvandocu Bahri Tanrıkulu ve Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandıran Korhan Yamaç ise sporcu kimlikleriyle meşale taşıyacak. Bu arada, Samsung adına da 3 kişi etkinlikte yer alacak.


Toplantıda bir konuşma yapan Samsung Electronics Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Duke Park, olimpiyatlara verdikleri desteği tüm dünyaya yaydıklarını belirtirken, Samsung'un önerisini kabul ettikleri için Türk meşale taşıyıcılarına teşekkür etti.


Park, “Türk meşale taşıyıcıları, olimpiyat ruhunu temsil eden meşaleyi taşımanın yanı sıra yüzyıllar boyunca tüm sporculara yol gösteren olimpiyat değerlerini de dünyaya hatırlatma fırsatı bulacak” dedi.
TMOK Başkanı Togay Bayatlı da İstanbul'un, olimpiyatlara ev sahipliği yapmak isteyen bir şehir olduğunu hatırlatarak, Türkiye'nin dünya çapında tanıtımına sağladığı katkı için Samsung'a teşekkür etti.


Torino 2006 Olimpik Meşale Koşusu'nda 10 bini aşkın meşale taşıyıcısı, 8 Aralık 2005'ten, Torino Kış Olimpiyatları'nın resmi açılış günü olan 10 Şubat 2006'ya kadar İtalya'nın her bölgesini kapsayan 11.300 kilometrelik mesafeyi koşacak. Türk ekip koşuya Palermo kentinde 23 Aralık'ta katılacak ve meşaleyi 500'er metrelik mesafelerde taşıyacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler