Gündem Haberleri

  Töre cinayeti kurbanı N.H defnedildi

  Hürriyet Haber
  29.04.2004 - 17:46 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da öldürülen 14 yaşındaki kız çocuğunun cenazesi Küçükçekmece'de toprağa verildi. N.H'nin üvey amcası olduğunu söyleyen Ramazan H, cenazeyi almak üzere bugün Adli Tıp Kurumu'na geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ramazan H, olayın bir töre cinayeti olmadığını savundu.

  Aile fertlerinin bir araya gelip N.H'nin öldürülmesi yönünde bir karar almadığını söyleyen Ramazan H, ''Töre cinayetlerini lanetliyoruz ve kınıyoruz. Olayı biz gazetelerden öğrendik. Haberimiz olsaydı babasını adalete teslim ederdik. Bu, bireysel bir olay. Töre cinayeti olsaydı, biz cenazeyi almaya gelmezdik. Bizim memleketimizde töre cinayeti yoktur'' şeklinde konuştu.
    
  Ramazan H, kendi duyumuna göre, N.H'nin daha önce 2 kez evden kaçtığını söyleyerek, ''Üçüncüsünde de Mevlüt adlı biri kaçırmış. Dahasonra olayı öğrenen babası, kızla konuşmuş. 'Seninle onu evlendirelim'demiş. Kız bunu istememiş, karşı çıkmış ve babası bir an cinnet getirmiş, kızını öldürmüş'' dedi.
    
  Bu arada, bazı kadın derneklerini temsil ettiklerini söyleyen 5-6 kişilik grup, Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Bu kişiler, burada yaptıkları açıklamada, olayı takip edeceklerini ve bu tür cinayetlerin artık son bulmasını istediklerini söylediler.
    
  N.H'nin Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cenazesi, daha sonra Küçükçekmece Altınşehir Kayabaşı Köyü'ne götürüldü.  Burada Hazreti İsmail Camii'nde kılınan namazın ardından cenaze, Kayabaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine yaklaşık 20-30kişi katıldı.
    
  Cenazenin toprağa verilmesinin ardından, bazı kadın derneklerini temsil ettiklerini söyleyen gruptakiler, ''Mezar değil sığınma evi istiyoruz'' yazılı pankart açtı.
    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı