İZMİR HABERLERİ TORBALI HABERLERİ

Torbalı'da işveren ve işsizler buluştu

DHA
11.05.2018 - 10:27Son Güncelleme :
DHA

TORBALI Ticaret Odası (TTO), İŞKUR ile birlikte işveren ve iş arayanları bir platformda buluşturdu. TTO'daki İstihdam Fuarı'na katılan 50 fabrikanın yetkilileri, yüzlerce işsiz vatandaşla iş görüşmesi yaptı.

TTO, İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Torbalı Kariyer ve İstihdam Fuarı dün (perşembe) gerçekleşti. İş arayan ile işvereni bir araya getiren etkinlikte 50'yi aşkın fabrika temsilcisi, TTO hizmet binası sergi salonunda stant açtı. Kurulan stantlarda iş arayan ile buluşuldu. İstihdama katkı sağlamak, iş aramak için harcanan zamanı ve maliyetleri azaltmak, ayrıca işverenlerin birebir görüşme yaparak ihtiyaç duydukları elemanları en kısa sürede karşılamasını sağlamak amacı ile düzenlenen Kariyer ve İstihdam Fuarı, önceki yıllara oranla bu yıl daha dolu geçti.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM

İlçedeki işsizliğin en aza indirilmesi hedefinin yanı sıra lise son sınıf öğrencilerine kariyer eğitimi verilmesini de kapsayan etkinlik, konferans salonunda gerçekleşen seminer ile daha da zenginleşti. Öğrenciler, İŞKUR uzmanlarından 'mülakat teknikleri' ve 'özgeçmiş hazırlama metotları' gibi konularda eğitim aldı. İŞKUR uzmanları tarafından Piri Reis Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Torbalı Anadolu Lisesi'nde eğitim gören toplamda 150 öğrenciye meslek seçimi, geleceğin meslekleri ve iş arama becerileri konusunda sunumlar yapıldı.

"HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN"

Konferans salonundaki eğitim seminerinde öğrencilere hitap eden TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, "Hayallerinizin peşinden gidin, azmedin, vazgeçmeyin. İçinde çalışma hayatınızın olduğu hayallerin peşinden koşun. Her kariyer öyküsünün arkasında azmetmek vardır" dedi.

TTO ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayata geçirdikleri projeye gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirten İŞKUR müdürleri Mustafa Şimşek ve Cemil Altun ise, hedeflerinin hem işverenin hem işsizlerin sıkıntısına çözüm bulmak olduğunu söyledi.

TORBALI (İzmir), DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Torbalı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Torbalı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Torbalı'da işveren ve işsizler buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı